eReport.sk
Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká
Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká. Foto: tasr/ap

Ďalšia vojnová propaganda? USA ohlásili, že vyjde kniha o tínedžerke z Ukrajiny

Chcú Američania v súvislosti s vojnou na Ukrajine iba citovo vydierať svet, alebo ide skutočne o reálnu úprimnú spoveď mladého dievčaťa? Vyhlásenia 12-ročnej Ukrajinky sú síce silné, kto však overoval, že jej výpoveď je naozaj pravdivá?

Poznámky a myšlienky 12-ročnej utečenky pred ruskou inváziou na Ukrajine budú túto jeseň vydané knižne. Kniha Jevy Skalijeckej má názov „You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl from Ukraine“ (Neviete, čo je vojna: Denník dievčatka z Ukrajiny). V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Chce, aby svet vedel, čím si Ukrajina prešla

Americké vydavateľstvo Union Square & Co. vydá úvahy malého dievčaťa 25. októbra. „Každý vie, čo znamená slovo ’vojna’, ale takmer nikto nevie, čo toto slovo naozaj vyjadruje,“ uviedla Skalijecká v stredajšom vyhlásení. „Chcem, aby svet vedel, čím sme prešli,“ vysvetlila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. plynovod Vojany Užhorod
  3. Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, rokovanie
  4. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  5. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny.
  6. ukrajinský vojak čaká v zákope

Skalijeckej kniha sa začína jej 12. narodeninami, krátko pred tým, ako Rusi 24. februára zaútočili na Ukrajinu. Keď sa bombardovanie a ostreľovanie začalo, žila v Charkove so svojou starou mamou. Tá ju vychovávala, pretože Jevini rodičia sa rozišli, keď bola ešte bábätko.

Delí sa o vraj svoj zmätok v myšlienkach

„Opisuje bombardovanie, ktoré zažívali, keď sa skrývali v podzemí, a ich zúfalú cestu na západ Ukrajiny. Delí sa o svoj zmätok v myšlienkach, prečo Rusi na nich zaútočili, keďže rozpráva rusky a dodržiava mnoho ich zvykov,“ uviedlo vydavateľstvo Union Square v oznámení.

„Po mnohých nekonečných cestách vlakom a dlhom pobyte v preplnenom utečeneckom centre v Maďarsku, pretože niekoľko krajín v Európe im odmietlo povoliť vstup, Jeva a jej stará mama nakoniec našli útočisko v (írskom) Dubline, kde statočne začínajú tvoriť svoj nový život v nádeji, že raz sa budú môcť vrátiť domov,“ napísalo vydavateľstvo. Union Square daruje časť zisku organizáciám pomáhajúcim ukrajinským utečencom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia vojnová propaganda? USA ohlásili, že vyjde kniha o tínedžerke z Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti