eReport.sk
Šéf OĽaNO Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič nemá rád iný názor. Po odchode Krúpu z klubu OĽaNO začal hovoriť o zradcoch

Poslanecký klub OĽaNO sa zmieta v problémoch. Včera Obyčajných ľudí opustil ďalší poslanec. Juraj Krúpa oznámil, že sa už nedokáže stotožniť s hodnotami, ktoré strana v poslednom čase prejavuje. Šef a zakladateľ OĽaNO Igor Matovič sa k situácii vyjadril až neskoro v noci svojským spôsobom.

Ako hlavný dôvod svojho odchodu uviedol Krúpa, že hnutie OĽaNO už dnes nie je tým, čo v roku 2020. Len pripomenieme, že v tom roku bývalý zamestnanec ministerstva obrany kandidoval na kandidátke OĽaNO zo 45.miesta. Do parlamentu sa dostal vďaka nečakanému úspechu strany vo voľbách, čo im zaistilo až 53 miest v parlamente. Vtedy Krúpa hovoril o tom, že sa do politiky rozhodol vstúpiť, aby mohol bojovať s nefunkčným systémom a korupciou, s ktorou sa v rezorte obrany stretol.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Tridsať rokov SR!
 2. Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS.
 3. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
 4. Šéf OĽANO Igor Matovič
 5. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
 6. Peter Pellegrini.
 7. Jediné, čo rastie je chudoba
 8. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 9. Zľava predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová, poslanec NR SR Juraj Krúpa a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave.
 10. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
 11. Nie je korupcia ako korupcia

„Za niečo viac ako dva roky pri kormidle vládnej moci urobilo toľko hodnotových obratov, že sa v spätnom zrkadle spreneverilo zásadám, z ktorých vzišlo a prečo mu tak veľa ľudí dalo dôveru vo voľbách. Hnutie, ktoré sa prezentovalo tolerantne k rôznym názorovým prúdom, zultrakonzervatívnelo. Čím viac sa jeho hlavný ťah vyprázdňoval od protikorupčnej agendy, tým viac sa začal stupňovať boj proti tzv. „liberálnemu peklu“. V poslaneckom klube sa prekvapujúco začali tolerovať prvky orbánovského nacionalizmu a koketovať so spoluprácou s extrémistami,“ napísal odídenec vo svojom zdôvodnení. Uvažovanie o pokračovaní menšinovej vlády za ad hoc podpory kriminálnikov, extrémistov a fašistov sa pre neho vraj stalo červenou čiarou, ktorú nedokáže preklenúť.

O srdciaroch

Jeho odchod sa napokon rozhodol okomentovať minister financií a šéf hnutia Igor Matovič. Ten nepriamo označil Krúpu za zradcu. Vo svojom statuse na sociálnej sieti si zaspomínal na politické začiatky a poukázal na svoju červenú čiaru, ktorá rozhodla o jeho vstupe do politiky. „Bolo to dávno. Platilo sa ešte korunou. Prieskum Focusu vtedy ukázal reálnu šancu na ústavnú väčšinu Fica, Mečiara a Slotu. To bola moja červená čiara,“ napísal Matovič. Zopakoval, že sa vzdal pohodlia, podnikania a peňazí a šiel do boja s absolútnym Zlom. „S prázdnymi rukami a srdcom plným odhodlania. Postupne sa pridali ďalší bojovníci … a spoločne s ľuďmi sme Zlo pokorili. Bolo to ťažké, veľakrát nemožné, ale dokázali sme to. Boli sme odhodlaný tím. A to je najväčšia sila OĽANO. Srdciari, ktorí idú do boja bez kalkulácií, či sa im to oplatí, či vyhrajú, či boj prežijú. Srdciari, o ktorých sa v ťažkých chvíľach môžete aj naslepo oprieť. Srdciari, ktorí vás od chrbta nezrádzajú, ale vám chrbát kryjú. Rád bojujem spolu s ľuďmi, ktorí majú odvahu a česť. Je to ťažké, ale nebojte sa,“ uzavrel Matovič.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Problémový Matovič

Svojimi slovami zrejme narážal okrem Krúpu aj na zvyšných poslancov, ktorí klub OĽaNO už v tomto volebnom období opustili. Najnovšie bude hnutie v pléne zastupovať už len 47 poslancov vrátane podpredsedu parlamentu. Predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš po Krúpovom odchode naznačil, že existuje snaha rozbiť ich klub. Konkrétne informácie však neuviedol. Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj, nakoľko podľa zákulisných informácií má s Matovičom problém viacero členov klubu, či dokonca vlády a privítali by jeho odchod z postu financmajstra. To predseda vlády Eduard Heger však nateraz odmieta.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič nemá rád iný názor. Po odchode Krúpu z klubu OĽaNO začal hovoriť o zradcoch

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti