eReport.sk
Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR. Foto: fb//andrejstancik95

Kritika bývalého kolegu? Stančík: Krúpov odchod považujem za predčasný

Rozhodnutie poslanca Juraja Krúpu opustiť poslanecký klub OĽANO považujú poslanci OĽANO Andrej Stančík a Kristián Čekovský za predčasné. Rokovania o budúcnosti koalície totiž stále pokračujú. Poslanci odmietajú vládu s fašistami.

Kritika Krúpu?

„Premiér Eduard Heger jasne hovorí o snahe zachovať štvorkoalíciu a v tomto má našu plnú podporu. Odmietame akékoľvek úvahy o menšinovej vláde s podporou ĽSNS. Takáto koalícia opierajúca sa o hlasy opozičných, nezaradených či fašistických poslancov by nemala dlhú trvanlivosť,“ uviedli vo svojom stanovisku.

Juraj Krúpa oznámil vo štvrtok na sociálnej sieti, že odchádza z klubu OĽANO. Rozhodol sa tak najmä pre hodnotové obraty hnutia a príklon OĽANO k ultrakonzervativizmu. Za červenú čiaru označil úvahy o možnosti menšinovej vlády s podporou „rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  2. Zľava predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová, poslanec NR SR Juraj Krúpa a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave.
  3. Peter Pellegrini.
  4. Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS.
  5. Nie je korupcia ako korupcia
  6. Tridsať rokov SR!

Krúpa odmieta legitimizovanie extrémistov ich prizývaním k reálnej moci. „Na takýchto krokoch vedúcich ku korózii vnímania zásadných demokratických hodnôt a princípov, na ktorých bola táto koalícia štyroch vládnych strán postavená, sa odmietam podieľať,“ vyhlásil poslanec, podľa ktorého OĽANO nie je rovnaké ako v roku 2020.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kritika bývalého kolegu? Stančík: Krúpov odchod považujem za predčasný

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti