tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová, poslanec NR SR Juraj Krúpa a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave.
Zľava Anna Zemanová, Juraj Krúpa a Richard Sulík počas tlačovky SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Ďalšia rana pre OĽaNO! Krúpa prebehol k Sulíkovi. Heger: Toto je stranícky egoizmus

Tak tomu sa povie kotrmelec. Poslanec Juraj Krúpa, ktorý len včera (28.7.) ohlásil svoj odchod z klubu OĽaNO, sa pridáva k poslancom SaS. Toto rozhodnutie oznámil verejne za účasti predsedu SaS Richarda Sulíka. Jeho príchod odobrila aj Republiková rada strany. V klube ho privítala šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Juraj Krúpa bude v SaS stáť na čele tímu pre obranu. Pred vstupom do politiky totiž pôsobil v rezorte obrany a práve tejto oblasti sa aj v OĽaNO venoval. Členom SaS sa zatiaľ nestáva.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS.
  2. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  3. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  4. Peter Pellegrini.
  5. Na kombosnímke zľava Juraj Krúpa a Richad Takáč.
  6. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  7. Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič po schválení prorodinného balíka.

Hnutie Igora Matoviča opustil po dôslednom zvážení. „Tých kompromisov som sa snažil robiť veľa, ale prídete do momentu, keď už sa nedá,“ vyhlásil na tlačovej konferencii Krúpa. Zopakoval svoje výhrady, ktoré ho viedli k tomuto rozhodnutiu a to potenciálna hrozba spolupráce s extrémistami v prípade menšinovej vlády a nálady v poslaneckom klube OĽaNO. Svoj prechod do SaS okomentoval ako logické vyústenie. „Napriek všetkému, čo som počúval za posledné dva roky v OĽANO, vnímam SaS ako stranu odborníkov, ale aj stranu, ktorá je jasne hodnotovo ukotvená,“ uviedol Krúpa.

Oslovil ho Sulík

SaS bude mať s odídencom z OĽaNO 21 poslancov. „Budeme silný a jednotný klub, to je pre mňa podstatné,“ skonštatoval Sulík. Krúpu vraj oslovil on sám. „Niekoľkokrát sme sa stretli, aby sme si vyjasnili postoje,“ priblížil minister hospodárstva. Sulík si je vedomý toho, že „preberanie“ poslancov medzi klubmi je vnímané citlivo, tento krok sa však pokúša bagatelizovať. „Je to úplne nepodstatné voči tomu, ako je vedená táto krajina, ako jeden človek gniavi túto krajinu.“ Narážal tým zrejme opäť na Igora Matoviča, ktorého koniec na poste ministra financií SaS žiada už od začiatku júla. Sulík zopakoval, že oni sú pripravení rokovať o podobe novej koaličnej zmluvy. „Kde je vôľa, tam je cesta. Sme pripravení podpísať novú koaličnú zmluvu, ktorá so cťou a odbornosťou dokončí toto volebné obdobie,“ dodal šéf SaS.

O prechode poslanca Krúpu informoval Sulík dokonca aj premiéra Eduarda Hegera. „Dohodli sme sa na stretnutí.“ Premiér je však aktuálne na dovolenke.

Zdroj: youtube.com/tasrtv

Ako reagoval premiér? Stručne a drsne: „Dnešnú tlačovú konferenciu strany SaS hodnotím, ako verejné oznámenie občanom, že strana SaS je rozhodnutá položiť ďalšiu protikorupčnú, reformnú a proeurópsku vládu. Toto je podľa môjho názoru stranícky egoizmus.“

Zdroj: fb/premier.sr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ďalšia rana pre OĽaNO! Krúpa prebehol k Sulíkovi. Heger: Toto je stranícky egoizmus

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku