eReport.sk
Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS.
Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa v centrále SaS. Foto: fb/jankabittociganikova

FOTO Cigánikovej spoločná póza s novým kolegom: Juraj, Vitaj. Dokázal si povedať, že cisár je nahý!

Na pomyselnej palube klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa ocitol bývalý poslanec OĽANO Juraj Krúpa. Prišlo to ako blesk z jasného neba a dá sa povedať, že liberáli Richarda Sulíka zasadili hnutiu Igora Matoviča týmto ďalšiu ranu. Takpovediac im vzali poslanca, ktorý patril medzi najviditeľnejších politikov naslinejšej koaličnej strany. Aj jedna z líderiek SaS, Jana Bittó Cigániková, sa z príchodu nového straníckeho kolegu mimoriadne teší. Už si s Krúpom stihla aj zapózovať pred fotografmi a napísať niekoľko slov o tom, prečo má z prestupu bývalého člena OĽANO do SaS takú nefalšovanú radosť. A to napriek tomu, že Krúpa sa nestáva členom sasky. Zatiaľ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  3. Peter Pellegrini.
  4. Zľava predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová, poslanec NR SR Juraj Krúpa a predseda strany SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS k výsledkom zasadnutia Republikovej rady 29. júla 2022 v Bratislave.
  5. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  6. Nie je korupcia ako korupcia

Juraj, vitaj – takto začína svoj piatkový status Cigániková, podľa ktorej je Krúpa človekom, ku ktorému mala hodnotovo blízko aj v časoch, keď „slúžil“ Matovičovi.

„Je človek, s ktorým som sa v parlamente často rozprávala o liberálnych témach. Bol to on, kto ako jediný z klubu OĽANO za Matovičov balíček s fašistami nehlasoval,“ uviedla Cigániková a dodala: „Je to on, kto našiel odvahu povedať, že cisár je nahý. Zároveň je to človek, ktorý určite posunie SaSku odborne vpred v oblasti obrany a bezpečnosti. Vítam ho u nás a teším sa na spoluprácu.“

Zdroj: fb/jankabittociganikova

V klube SaS Krúpu uvítala aj predsedníčka Anna Zemanová a predseda strany Richard Sulík. V SaS ho ustanovili za tímlídra pre obranu, zatiaľ sa nestáva členom strany. K svojej budúcnosti na poste predsedu parlamentného brannobezpečnostného výboru sa Krúpa zatiaľ jednoznačne nevyjadril. „Všetko je možné. Nie som prilepený na žiadnu stoličku. Túto tému ešte otvoríme na rokovaní poslaneckého klubu SaS,“ povedal.

Parlamentný klub SaS bude mať 20 poslancov

S Krúpom bude mať klub SaS 20 poslancov. Po prípadnej demisii ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v septembri a jej návrate do parlamentu sa počet členov zvýši na 21, keďže jej náhradníčka je zo strany Za ľudí, kde Kolíková predtým pôsobila.

Odchod z OĽANO Krúpa zdôvodnil hodnotovými obratmi OĽANO a príklonom hnutia k ultrakonzervativizmu. Za červenú čiaru označil úvahy o pripustení možnosti vytvorenia menšinovej vlády s podporou „rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov“ počas koaličnej krízy.

Na piatkovú tlačovú konferenciu liberálov, kde strana ohlásila novú posilu, reagoval aj premiér Eduard Heger, a to poriadne drsne. „Dnešnú tlačovú konferenciu strany SaS hodnotím ako verejné oznámenie občanom, že strana SaS je rozhodnutá položiť ďalšiu protikorupčnú, reformnú a proeurópsku vládu. Toto je podľa môjho názoru stranícky egoizmus,“ uviedol.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Cigánikovej spoločná póza s novým kolegom: Juraj, Vitaj. Dokázal si povedať, že cisár je nahý!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti