eReport.sk
Premiér Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič chce svojmu fanúšikovi postaviť sochu v záhrade Úradu vlády

Vyzerá to tak, že premiér Igor Matovič zatiaľ nemá ťažší priebeh choroby, ktorý spôsobí koronavírus. Odkedy je zavretý doma v karanténe vypisuje jeden status za druhým. A nielen to. Keďže mu to momentálne čas dovolí, svojim diskutérom aj odpisuje.

Za tých pár dní, čo sa predseda vlády kuríruje, sme sa mohli dozvedieť napríklad, že si liečbu kráti pitím mandľovice. Ku kombinácii vodky s bromhexinom, ktorý kedysi vrelo odporúčal šéf ĽSNS Marian Kotleba, sa ešte neodhodlal. Nedávno mu zase takisto nakazený minister obrany Jaroslav Naď poslal drevenú skladačku vianočného stromčeka. Vo väčšine prípadov však Matovič vyzýva k zodpovednosti a vyčíta kadečo kadekomu. Dokonca sa opäť po čase nevyhýba ani komunikácii s diskutérmi. „Inak každých 20 minút nám tu zomrie pacient na covid. Nechcete sa radšej tomu venovať?“ pýta sa fanúšik pod jedným zo statusov a to nemal robiť. Napajedený Matovič začal hneď zhurta: „Napíš sabotérovi, nech sa už prestane konečne vyhovárať a nakúpi testy.“ Nie je ťažké si domyslieť, koho premiér myslel.

Pre spor s ministrom hospodárstva už dokonca vyzval Richarda Sulíka, aby podal demisiu. Diskutéra Matovič nabáda, aby Sulíkovi vysvetlil aktuálnu situáciu. „Keď mu to vysvetlíš a on konečne pochopí, čo pácha, dám ti v záhrade Úradu vlády postaviť sochu,“ zastrája sa premiér.

Pri ďalšom fanúšikovi sa už tak nerozpísal. „O Facebook karanténe neuvažujete?“ navrhol mu diskutujúci. „Nezaškodila by ti,“ odpísal urazene Matovič. Zarážajúci je nielen tón, akým Matovič s ľuďmi na sociálnej sieti jedná, ale aj fakt, že kým jemu fanúšikovia vykajú, on im drzo tyká. Treba však uznať, že niektorí diskutujúci to nechávajú premiérovi „vyžrať“ a určite ho nešetria.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič chce svojmu fanúšikovi postaviť sochu v záhrade Úradu vlády

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti