eReport.sk
Tomáš Taraba,
Tomáš Taraba, foto: tasr

Lučanského si s Kaliňákom uctí aj poslanec Taraba: Kolíková bola nedotknuteľná, smrť ľuďom otvorila oči

Bývalý minister vnútra a člen strany Smer-SD Robert Kaliňák dnes oznámil, že si 30. decembra pôjde uctiť bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského, ktorý pred rokom zomrel za zatiaľ neobjasnených okolností. Vyzerá to, že Kaliňák možno vyvolal vlnu ohlasov, keďže sa k nemu najnovšie plánuje pridať aj nezaradený opozičný poslanec Tomáš Taraba.

„Nedopustíme, aby jeho smrť nebola riadne vyšetrená. Táto vláda sa snaží odviesť vyšetrovanie na slepú koľaj, ale my nezabudneme. 30. decembra o druhej poobede na cintoríne v Martine si pôjdem uctiť jeho pamiatku zapálením sviečky,“ vyjadril sa Kaliňák.

Taraba: Dnes ľudia vidia kto je Kolíková

„30.12. 2021 si aj ja pôjdem na hrob generála Lučanského uctiť jeho pamiatku,“ začal svoj status Taraba. Komunikácia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) po Lučanského smrti mnohí považovali za citlivú a arogantnú. Opozičný líder Robert Fico (Smer-SD) dokonca hovoril o tom, že Kolíková ohľadom Lučanského smrti otvorene klamala a za celú záležitosť sa ju snažil aj odvolať v parlamente.

Foto: fb/tomastaraba

„Dnes ľudia vidia kto je Kolíková. Vtedy to bola ešte nedotknuteľná ikona. Smrť generála ľuďom začala otvárať oči, čo za postupy a metódy títo ľudia používajú. Nestačil by zoznam keby sme mali tu vymenovať všetky ohavnosti, za ktoré nesie Kolíková plnú politickú zodpovednosť: smrť nevinného a vtedy neodsúdeného človeka, ktorý dostal Covid a neposkytli mu ventilátor lebo ho nedali do civilnej nemocnice, je len jedným z nich,“ pripomenul Taraba aj ďalšiu smrť vo väzbe, ku ktorej sa ministerka nemala postaviť čelom.

Bude vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
  2. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  4. Mária Kolíková (Za ľudí).
  5. predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferecie
  6. Hotelová služba.
  7. polícia Francúzsko
  8. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
  9. Šéf Smeru Robert Fico

„Pokúsia sa zmanipulovať voľby“

Podľa Tarabu je snaha súčasnej vlády udržať sa pri moci tak silná, že by kvôli tomu bola schopná manipulovať voľby: „Títo ľudia sa budú držať pri moci až do konca a som presvedčený, že sa pokúsia zmanipulovať aj voľby, pretože toľko zločinov proti ľudskosti čo narobili oni, to sme tu naposledy mali v 50-tych rokoch,“ uzavrel poslanec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lučanského si s Kaliňákom uctí aj poslanec Taraba: Kolíková bola nedotknuteľná, smrť ľuďom otvorila oči

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti