eReport.sk
Milan Lučanský. Foto: tasr

Saková spomína na Lučanského: Zasvätil svoj život boju proti najväčším mafiánom na Slovensku

„Človek, ktorý zasvätil svoj život boju proti najväčším mafiánom na Slovensku“. Tak začala svoj status na sociálnej sieti bývalá ministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD), ktorá pri príležitosti výročia smrti exšéfa polície Milana Lučanského spomína na tragické okolnosti jeho odchodu.

„Niektoré odchody nami otrasú tak hlboko, že v tých prípadoch ani lekár čas veľa nezmôže. Stáva sa to najmä vtedy, ak odíde človek, ktorý nám bol blízky, ktorého sme si vážili, mali ho úprimne radi a nestihli sme sa s ním rozlúčiť a poďakovať mu za všetko, čo urobil. Vo štvrtok uplynie rok od momentu, kedy som sa dozvedela najsmutnejšiu správu vo svojom profesionálnom živote – o tragickej smrti generála Milana Lučanského,“ uviedla na úvod svojho statusu na Facebooku Saková.

Foto: fb/denisaskova

Saková zhodnotila jeho prácu

„Po jeho vymenovaní a pod jeho vedením začala polícia vyšetrovania, vďaka ktorým je dnes za mrežami Marián Kočner a rozrobila množstvo ďalších prípadov. Všetko sa udialo bez vykopávania dverí, či podozrení o účelových výpovediach na objednávku zo strany kajúcnikov. A vždy robil svoju prácu absolútne profesionálne, bez veľkého divadla pre média a snahy zviditeľniť sa, či politicky vyťažiť z káuz. Pracovitosť, profesionalita, skromnosť. Tak som poznala generála Milana Lučanského. Poďakovaním mu bolo zatknutie a prenasledovanie s tragickým koncom, ktorý si tento človek absolútne nezaslúžil za to, čo v živote dokázal.“

Bude vás zaujímať:

  1. Tomáš Taraba
  2. Ľubos Blaha
  3. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  4. Mária Kolíková (klub SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saková spomína na Lučanského: Zasvätil svoj život boju proti najväčším mafiánom na Slovensku

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre