eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak má v novom roku smelé plány: Prioritou je pandémia, avšak musíme sa zamerať aj na iné veci


Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) si do nového roku predsavzal, že otvorí čo najviac inkluzívnych detských ihrísk z viac než stovky, na ktoré tento rok rezort pridelil dotácie. Počíta však s tým, že najviac úsilia bude aj v budúcom roku vynakladať na zmiernenie dosahov pandémie nového koronavírusu a ochranu životov najohrozenejších. Povedal to v rozhovore pre TASR.

Majú v pláne stavať detské ihriská

„Chcel by som v budúcom roku otvoriť čo najviac z tých 100 detských ihrísk, na ktoré sme v tomto roku pridelili z ministerstva dotácie. Na to sa teším, lebo to bude prvýkrát v histórii Slovenska, že aj ministerstvo prispieva na podporu rodín a zriadenie takýchto rodinných areálov,“ vyzdvihol minister. Ide o inkluzívne detské ihriská naprieč všetkými regiónmi Slovenska, ktoré majú byť zároveň aj viacgeneračné. Budú sa na nich teda môcť stretávať deti, ich rodičia aj so starými rodičmi.

Krajniak dúfa v posledný rok pandémie

Minister by si prial, aby pandemická vlna spojená s variantom omikron bola poslednou, ale počíta s tým, že aj v roku 2022 bude zrejme musieť vynakladať najviac úsilia na potláčanie pandémie a jej dôsledkov. „Takže to, čo sme museli robiť aj doteraz – finančnou pomocou zo strany štátu ochrániť čo najviac pracovných miest,“ pripomenul Krajniak.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Tomáš Taraba
  3. Miesto tragickej nehody v Bratislave.

Popri tom minister očakáva, že sa mu v roku 2022 podarí vylepšiť dôchodkový systém, chcel by doň zapracovať ústavné zmeny, ktoré sú už presadené. Ide o právo odísť do dôchodku po stanovenom počte odpracovaných rokov a právo, že nikto nesmie byť diskriminovaný pri určení výšky dôchodku iba preto, že venoval časť svojho života výchove detí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak má v novom roku smelé plány: Prioritou je pandémia, avšak musíme sa zamerať aj na iné veci

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: