tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Foto: tasr

Minister Doležal o cestovnom ruchu v roku 2022: Netrúfam si to odhadnúť, ako to s ním bude

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) si netrúfa predikovať, ako bude vyzerať rok 2022 pre cestovný ruch. Pandémia sa totiž vyvíja každým dňom. Verí, že spoločnou zodpovednosťou a dodržiavaním opatrení dosiahneme čo najskorší návrat do „normálneho života“.

Podľa Doležala ministerstvo aktívne komunikuje s podnikateľmi

Doležal zdôraznil, že ministerstvo dopravy aktívne komunikuje s organizáciami cestovného ruchu a podnikateľmi, napríklad so Zväzom cestovného ruchu SR či Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska. „Na základe našich spoločných rozhovorov dobre poznáme situáciu v regiónoch a dokážeme tak zanalyzovať všetky možnosti ďalšej pomoci,“ skonštatoval.

Lepšie toto leto ako minulé?

Poznamenal, že toto leto bolo z pohľadu domáceho cestovného ruchu lepšie ako minulé, najmä Slováci trávili dovolenku doma, výpadok zahraničných turistov sa však nedá nahradiť. „Plne si tiež uvedomujem, že leto je iba časť roka a ďalšie mesiace boli výrazne horšie, preto aj dnes môžu podnikatelia žiadať o pomoc z našich schém, a to aj spätne, od začiatku pandémie,“ podotkol Doležal.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Tomáš Taraba,
  3. Ján Krošlák (OĽANO)
  4. Kúpalisko Delfín

Podľa vlastných slov si súčasne uvedomuje, že pre podnikateľov v cestovnom ruchu alebo gastre by bolo najlepšie, keby mohli byť ich podniky otvorené. „Niektorí podnikatelia ´melú´ z posledného, tento segment krváca. V tomto však rešpektujeme názory odborníkov, čiže hygienikov a epidemiológov,“ dodal minister.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Doležal o cestovnom ruchu v roku 2022: Netrúfam si to odhadnúť, ako to s ním bude

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku