eReport.sk
premiér Andrej Babiš, foto:tasr/ap

Babiš: O svojej prezidentskej kandidatúre budem mať jasno v septembri


Český expremiér a predseda hnutia ANO Andrej Babiš sa podľa vlastných slov o svojej prípadnej kandidatúre na post prezidenta rozhodne na budúci rok v septembri. Záležať podľa neho bude od postoja jeho rodiny, uviedol Babiš vo štvrtok vo vysielaní rozhlasovej stanice Rádio Impuls.

Babiš svoje budúce rozhodnutie podmieňuje názorom rodiny, ktorá podľa neho jeho pôsobením v politike trpí a nikdy mu to neodpustila, uvádza webový spravodajský portál Novinky.cz. „Tiež sú na mňa teraz nahnevaní pre to, že som s politikou neskončil,“ pripomenul Babiš svoj nesplnený sľub. Ako naloží so svojím sľubom občanom, že jesenné voľby do Poslaneckej snemovne boli poslednou šancou voliť Babiša, sa ešte len ukáže.

Mnoho ľudí si praje jeho kandidatúru, tvrdí Babiš

„Mnoho ľudí by si prialo, aby som kandidoval, ale rozhodujúci bude pre mňa názor mojej rodiny,“ zopakoval v rozhovore Babiš. „Musím to s nimi prebrať, pretože rodina je najdôležitejšia, a či to bude alebo nebude akceptovať, to sa dozviete,“ dodal bývalý premiér s tým, že jasno bude mať v tejto záležitosti po letných prázdninách.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Tomáš Taraba
  3. predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferecie
  4. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate

„Opýtajte sa ma v septembri,“ odpovedal na priamu otázku. Kandidátov, ktorí si údajne „robia kampaň a chodia do Českej televízie bez toho, aby to oznámili“, je podľa Babiša celý rad. O Babišovej kandidatúre sa špekuluje dlhodobo. Podporuje ju okrem iných i terajší český prezident Miloš Zeman. Babiš je zatiaľ aj hlavným favoritom stávkových kancelárií.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Babiš: O svojej prezidentskej kandidatúre budem mať jasno v septembri

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne