eReport.sk
predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič počas tlačovej konferecie
Jozef Viskupič. Foto: tasr

Viskupič Remišovej ministerstvu: Náš kraj chce mimoriadnu eurofondovú kompenzáciu!

Zmenené parametre, ktoré nastavilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR pre nové programové obdobie rokov 2021 až 2027 na čerpanie zdrojov z eurofondov, znevýhodňujú podľa Jozefa Viskupiča Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Preto predseda kraja na rokovaniach presadzuje, aby TTSK získal mimoriadnu kompenzáciu. Informoval o tom vo štvrtok.

„Vzhľadom na to, že MIRRI mení parametre rozdeľovania alokácií pre kraje a územia UMR (udržateľného mestského rozvoja), trváme na tom, aby sa v rámci zmien akceptovalo vytvorenie ďalších UMR na území TTSK,“ uviedol Viskupič. Ďalšou možnosťou podľa neho je, aby Trnavský kraj dostal dodatočné financie na aktivity v území mimo územia udržateľného mestského rozvoja v okolí krajského mesta. „V tejto súvislosti budeme v rámci finálnych rokovaní s ministerstvom žiadať o mimoriadnu kompenzáciu pre TTSK,“ doplnil Viskupič.

Podľa Viskupiča sa rokuje o aktivitách a výškach alokácií

Reagoval na dodatočné zaradenie miest Nové Zámky, Komárno a Hurbanovo ako 18. územia udržateľného mestského rozvoja, ktoré oznámili 16. decembra. Aktuálne sa podľa Viskupiča rokuje o aktivitách a výškach alokácií pre integrované územné stratégie (IÚS). Z nich sa financuje rozvoj v území kraja vrátane všetkých obcí a miest mimo území UMR, ktorým je v rámci TTSK mesto Trnava a 12 okolitých obcí.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák na snímke z videa
  2. Tomáš Taraba,
  3. V popredí predseda SK 8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

TTSK presadzuje aj prostredníctvom združenia samosprávnych krajov SK8 zvýšenie celkovej alokácie pre všetky samosprávy na 2,4 miliardy eur, keďže z celkovej alokácie pre Slovensko vo výške 12,8 miliardy eur si ministerstvá majú ponechať 11,3 miliardy eur a len 1,5 miliardy eur je plánovaných na distribúciu do územia. S tým súvisí aj požiadavka na spravodlivejšie prerozdelenie prostriedkov medzi jednotlivé regióny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viskupič Remišovej ministerstvu: Náš kraj chce mimoriadnu eurofondovú kompenzáciu!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti