eReport.sk
Primár Milan Kulkovský Foto: FB/MK

Lekár si dal pichnúť tretiu dávku a išiel do služby. A tam ho čakalo peklo!

Primár nemocnice v Považskej Bystrici Milan Kulkovský si dal vpichnúť tretiu dávku. Na druhý deň išiel do služby a zažil peklo. Z aktuálnej situácie je frustrovaný.

„Napriek tomu, že som sa nešetril, podanie tretej dávky znášam výborne. Rameno síce trochu bolí, no teploty som nemal,” začína opisovať deň PO. Vybral sa do služby a hneď ráno zistil, že na covid oddelení ostalo voľné už len jedno lôžko. „Budeme musieť reprofilizovať ďalšie oddelenie. Pre zvyšujúci sa počet Covid pacientov budeme musieť obmedziť operatívu a plánované výkony. Škoda. Covid obmedzí nekovidových pacientov. Frustruje ma to. Nezomiera sa len na Covid, s Covidom ale aj popri Covide,” pokračuje. Do konca jeho pracovnej doby prišlo na internú príjmovú ambulanciu 6 covid pozitívnych pacientov. Piatich z nich museli prijať. Všetci boli neočkovaní. „Krátko po prijatí jedna pacientka zomiera, druhá končí na umelej pľúcnej ventilácii. Za posledných 5 dni nám tak na Covid zomrelo 8 pacientov,” prináša neradostnú štatistiku.

Primár Milan Kulkovský – Foto: FB/kulkovskymilan

V okrese kde pôsobí primár Kulkovský sa zvyšuje počet pozitívnych PCR testov a tým pádom aj počet hospitalizovaných. A to znamená, že prejdú od budúceho týždňa do bordovej farby. „Ak sa nič nezmení, o dva týždne to bude pravdepodobne čierna. Škoda našej nízkej zaočkovanosti občanov nad 50 rokov. Gratulujem všetkým okresom, ktoré sa vďaka očkovaniu (65% > 50 rokov) vyhnú čiernej farbe a s ňou zatvoreniu reštaurácii alebo fitnesscentier,” povzdychne si lekár.

Vo svojom statuse sa následne podelí aj o dve správy z dvoch rodín, ktoré dostal. „V obidvoch boli pozitívne deti, ktoré nemohli byť kvôli nízkemu veku ešte očkované. Priebeh mierny s teplotami, bolesťami kĺbov a svalov. Ostatní členovia rodín, vrátane detí nad 12 rokov, očkovaní. Všetci negatívni,” snaží sa naznačiť dôležitosť očkovania.

O niekoľko hodín prijíma ďalšiu pacientku na Covid oddelenie. „Problémom sú chronickí pacienti zdržujúci sa pravidelne a spoločne na jednom mieste. Napríklad na dialýze. Aj táto pani je dialyzovaná. Podanie tretej dávky u dialyzovaných pacientov by malo byť samozrejmosťou.

„Pozerajúc na pacientov s Covid-19, ktorí lapajú po dychu, som akékoľvek obavy z očkovania vypustil z hlavy. Mnohým z vás dnes začína predĺžený víkend. Zdravotníci sú tu pre vás aj naďalej 24 hodín denne. Pomôžte nám svojim zodpovedným prístupom k opatreniam a ak môžete, necestujte a neriskujte. Správajte sa tak, aby ste vy a vaši príbuzní neboli tí, za ktorými budú o rok príbuzní a priatelia chodiť na cintoríny,” pridáva prosbu na záver.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekár si dal pichnúť tretiu dávku a išiel do služby. A tam ho čakalo peklo!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport