eReport.sk
Štefan Kvietik oslavoval deväťdesiatku.
Štefan Kvietik oslavoval deväťdesiatku.

Ministerstvo kultúry oslavovalo 90. narodeniny s hereckou legendou Štefanom Kvietikom


Ministerstvo kultúry informovalo, že Štefan Kvietik oslávil 90. narodeniny na Hrade Modrý Kameň. Herecká legenda neskrývala dojatie. Hereckému velikánovi zablahoželal štátny tajomník ministerstva Tibor Bernaťák aj generálny tajomník služobného úradu Lukáš Machala.

Štefan Kvietik oslavoval!

Herecká legenda Štefan Kvietik dnes na Hrade Modrý Kameň oslávil svoje minulotýždňové 90. narodeniny aj za účasti vedenia rezortu kultúry.

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek pripravilo pri príležitosti hercovho životného jubilea podujatie Deň so Štefanom Kvietikom. Ten je spojený aj s výstavou „Štefan Kvietik – jednoducho legenda“, besedou, predstavením jeho divadla a premietaním jeho filmov, vrátane Medenej veže.

Mohlo by vás zaujímať:

„Som medzi vami a som skutočne nesmierne šťastný. Vážim si túto veľkú pozornosť. A dovolím si tvrdiť, že z tvárí okolo seba cítim aj veľkú lásku. A v dnešnej dobe je to veľká vzácnosť, že sa vieme na seba aj usmiať, objať sa a podať si ruku a povedať „miluô“ slovo,“ povedal Štefan Kvietik. Ako ďalej uviedol, každý jeden deň končí modlitbou s prosbou, aby Boh ochránil jeho rodinu, celé Slovensko a celý svet.

Fascinujúce sledovať jeho herecké výkony

„Pán Kvietik patrí k tej generácii hercov, pre ktorých je divadlo a ich herecké úlohy poslaním. Do každej jednej dal kus svojho „ja“, pretože mu bolo vlastné hrať srdcom,“ povedal štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Tibor Bernaťák. Zdôraznil, že jeho charizma je zosobnená v každej jednej postave, ktorú kedy hral a z pohľadu divákov je fascinujúce sledovať jeho herecké výkony, a to aj po rokoch.

Štátny tajomník rezortu kultúry pripomenul, že Štefan Kvietik bol vždy vlastencom a hrdým Slovákom, pričom svoje umenie posúval aj ďalším ako pedagóg na Vysokej škole múzických umení. „Je pre mňa poctou, že som dnes mohol pánovi Kvietikovi osobne zablahoželať. Do ďalších rokov mu želám ešte veľa toho krásneho a dobrého, čo vie život ponúknuť. Veľa životnej energie a príležitostí na jej šírenie okolo seba,“ uviedol štátny tajomník Bernaťák.

Rovnako tak generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva kultúry (MK) SR Lukáš Machala zaželal v mene rezortu kultúry Maestrovi Kvietikovi veľa zdravia a vyjadril mu vďaku za jeho celoživotný prínos pre slovenskú kultúru a predovšetkým Slovensko.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo kultúry oslavovalo 90. narodeniny s hereckou legendou Štefanom Kvietikom

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: