eReport.sk
R. Gluck
Richard Gluck Zdroj: Facebook

Smerácky vlk Glück reagoval na list organizátora festivalu politickej piesne Pohoda

Richard Glück reagoval na stanovisko prorežimovej kapely Bez ľadu a skladu, ktorá sa ohradila voči použitiu textu ich piesne vo videu členov strany Smer-SD. Spevákovi a organizátorovi festivalu Pohoda Kaščákovi odkázal, že si bude hovoriť, čo uzná za vhodné.

Šéf úradu vlády Juraj Gedra a jeho kolega Richard Glück (obaja Smer-SD) pred niekoľkými dňami zverejnili video, v ktorom hovoria o konci vplyvu mimovládok na komunikáciu štátu. O téme informoval aj eReport.

Vo videu citovali slová z piesne kapely Bez ľadu a skladu: „Píšte všetci modrým perom, Iná farba nebude. Píšte všetci rovnako, rovnaké A, rovnaké O. Rovnaké písmo, rovnaké vzdialenosti. Kúpte si všetci modrý atrament.“ Týmito slovami Gedra opísal komunikačné materiály, ktoré objavili na úrade vlády po svojich predchodcoch.

Bez ľadu a skladu, ale zato s LGBT a s Ukrajinou

Spevák Bez ladu a skladu a organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák poslal médiám vyhlásenie, v ktorom video Gedru a Glücka hudobná skupina označila za prejav „absolútneho nepochopenia samotného textu, jeho posolstva a pohľadu našej skupiny na spravovanie štátnych inštitúcií.“

„Ohradzujeme sa voči manipuláciám, akými s použitím našej tvorby predstavitelia štátnej moci za stranu Smer útočia na občiansku spoločnosť, neziskový sektor, nezávislé médiá, vedecké a zdravotnícke kapacity, LGBTI+ ľudí a na ľudí pomáhajúcim susednej Ukrajine,“ napísala kapela.

Členovia skupiny, naopak, vyjadrili podporu mimovládnym organizáciám i ľuďom, ktorí sa snažia poukazovať na dezinformácie a propagandu. Pripomenuli, že dezinformácie boli súčasťou kampane práve politikov súčasnej koalície.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Progresívny atentátnik podporujúci vojnu
  2. Zhromaždenie Ide nám o život na Námestí SNP v Bratislave vo štvrtok 27. októbra 2022. Konalo sa po dvojnásobnej vražde na Zámockej.
  3. Krampus čert
  4. Politika nepatrí do športu!

„Odmietame označovať témy spojené s rodovou identitou za ideológiu, stojíme na strane LGBTI+ ľudí v ich zápase za dôstojný, bezpečný a slobodný život. Pomoc susednej Ukrajine napadnutej Ruskou federáciou považujeme za prejav elementárnej ľudskosti,“ napísala ďalej kapela.

Progresívny zväzák Kaščák

„Pán Kaščák, prečítal som si váš list a veľmi ma teší, že sa vám podarilo dať opäť dokopy kapelu, hoci iba za účelom politického aktivizmu,“ hovorí v reakcii na stanovisko kapely Bez ľadu a skladu Richard Glück. „Možno vám uniklo, ale už 30 rokov žijeme v demokracii. Preto si budem hovoriť, čo chcem,“ pokračoval.

Glück sa ďalej Kaščáka pýta, či „nie je irónia, ako ste bojovali proti minulému režimu a tomu dnešnému drukujete a organizujete doslovný festival politickej piesne zvaný Pohoda?“ Ako ďalej tvrdí, boj proti totalite už dávno vzdali a obviňuje Kaščáka, že „ako správny progresívny zväzák vo svojom liste kádrujete každého, kto si dovolil vysloviť iný názor.“

„Povedať, že rodová identita je nezmysel progresívnej ideológie by podľa vás mal byť trestný čin. Povedať, že Ukrajina je jedna z najskorumpovanejších krajín z nás robí vraj neslušných. Preukazovať, že liberálne médiá vo svojich článkoch úmyselne klamú, je podľa vás štvavá kampaň,“ upozornil na názory kapely Glück.

Adorácia kriminálnikov

Upozornil aj na ďalšie pasáže zo stanoviska Bez ľadu a skladu, v ktorých sa kapela zastáva čurillovcov: „Postaviť mimo službu policajtov obvinených z tých najväčších zverstiev je podľa vás odstraňovaním statočných policajtov. A mimochodom, tí vaši statoční policajti opäť rozbehli mašinériu udavačstva,“ zdôraznil Glück a spomenul kajúcnikov Makóa, Imreczeho, či Slobodníka, z ktorých urobili boháčov a bojovníkov za spravodlivosť. V tejto súvislosti zacitoval z textu ďalšej piesne Bez ľadu a skladu s názvom Udavač.

V závere „smerácky vlk“ Glück reaguje aj na výtku, že nová vláda nepochopila úlohu kultúry v spoločnosti. „Pán Kaščák, vy ste organizátorom toho najspolitizovanejšieho festivalu na Slovensku. Na pódiách vítate len tých správnych politikov. Napríklad daňového podvodníka Kisku, hlavu čurillovcov Mikulca, či dubajského bohéma Sulíka. Chýbať nemohol ani americký tím Čaputová, Šimečka a Korčok,“ povedal a Kaščákovi odkázal, že je z neho aparatčik, proti akým v minulosti bojoval.

Zdroj: Facebook – Richard Glück, eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerácky vlk Glück reagoval na list organizátora festivalu politickej piesne Pohoda

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne