eReport.sk
Jaroslav Haščák. Foto: tasr

Kto sa poskladá Haščákovi na odškodné? Právnička v tom má jasno: My všetci!

Včera vyšla na svetlo sveta informácia, že finančník a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák požaduje od štátu za trestné stíhanie a následne väzobné stíhanie ospravedlnenie. Ak, tak štát neurobí, bude si nárokovať na astronomické odškodné v miliónoch eur.

Jaroslav Haščák bol v decembri 2020 zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou a obvinený z viacerých trestných činov, ako korupcia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Haščákove meno sa spomína aj v súvislosti s najväčšou korupčnou kauzou na Slovensku z čias vlády Mikuláša Dzurindu Gorila.

Na základe rozhodnutia Generálnej prokuratúra, že väzobné stíhanie druhého najbohatšieho Slováka je nezákonné a postup pri vyšetrovaní bol nesprávny, Jaroslav Haščák bol z väzby prepustený. Po vyše roku tak žiada od ministerstva spravodlivosti a paradoxne od Generálnej prokuratúry ospravedlnenie. Ak, tak štátne inštitúcie neurobia, bude Haščák požadovať astronomické finančné odškodné.

Kto Haščákovi odškodné zaplatí?

Právnička Judita Laššáková má v tom jasno kto sa na prípadné odškodné známemu finančníkovi napokon zloží. „Si Slovák a rád vykrikuješ o „zločincoch“, ktorých zatiaľ žiaden súd právoplatne ešte neodsúdil, lebo si frajer?! Tak plať! Možno sa raz naučíš, že prezumpcia neviny chráni teba, a nie milionárov ako Haščák! Inými slovami ak nerešpektujeme kohokoľvek prezumpciu neviny a dotyčný sa neskôr bude so štátom súdiť v občianskoprávnom konaní, na odškodné sa mu poskladáme všetci z našich daní.”

Foto: fb/juditalassakova

„Pri takýchto predstaveniach typu „idem sa so štátom súdiť o odškodné“ platí jedna zásadná vec: musíte zaplatiť súdny poplatok. Ak chcete od štátu niečo vytĺcť, napríklad žalobou na ochranu osobnosti, musíte zaplatiť súdny poplatok vo výške 66 eur a 3 % z požadovanej sumy, najviac však 16.596,50 eur. To znamená, že ak bude Haščák od štátu požadovať hoci aj 10 miliónov, musí súdu zložiť nanajvýš sumu 16.662,50 eur,” dodáva právnička Judita Laššáková.

Zastupuje ho advokátska kancelária blízka k Danielovi Lipšicovi

Ako uvádza portál Forbes jeho právnym zástupcom je Peter Kubina z advokátskej kancelárie Dentons, ktorý zastupuje napríklad aj rodičov Jána Kuciaka. Až do svojho nástupu na post špeciálneho prokurátora bol partnerom bratislavskej kancelárie Dentons aj Daniel Lipšic.

Bude vás zaujímať:

  1. Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.
  2. Anna Belousovová
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  4. Igor Matovič

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto sa poskladá Haščákovi na odškodné? Právnička v tom má jasno: My všetci!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti