eReport.sk
Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru.
Výpoveď pre dovolenkujúceho ministra od Smeru. Foto: eReport

VIDEO Minister Lengvarský “dostal” hodinovú výpoveď! Boli sme pri tom

Hodinový “vyhadzov” doručili na Silvestra priamo na ministerstvo zdravotníctva rezortnému šéfovi Vladimírovi Legvarskému (nom. OĽANO) dvaja podpredsedovia strany Smer-SD. Konkrétne Ľuboš Blaha a Erik Kaliňák. Naša reportérka Mimi Šrámová bola na mieste s kamerou.

Blaha a Kaliňák ostro kritizovali medializované informácie o tom, že “prvý muž” slovenského zdravotníctva sa rozhodol odcestovať na dovolenku do exotického Ománu.

Platí núdzový stav, pripomenul Erik Kaliňák

“Na Slovensku aj zásluhou pána Lengvarského platí núdzový stav, to znamená, že doktori si nemôžu len tak vziať dovolenku, kedy chcú, to znamená, že im musí byť schválená. A čo máme informácie, tak im často schválená nie je,” vysvetlil pred novinármi mladý Kaliňák, ktorý považuje za “absolútne scetné”, aby si za daných okolností minister zdravotníctva užíval dovolenku v zahraničí.

“Ak hegoromatovičova vláda nie je schopná odvolať svojho nominanta, s ktorým nie sú spokojní, tak to musíme spraviť my – takouto hodinovou výpoveďou,” podčiarkol najmladší podpredseda strany Roberta Fica, ktorý na kameru ukázal “lajstro” s okamžitým “padákom” pre ministra.

Blaha si myslí, že minister prinesie vírus

“Tak oni ľuďom odkazujú: nechoďte na dovolenky, nechoďte do zahraničia a sám minister sa vyberie do arabského sveta plieskať sa o vlny! Čo je to preboha za prístup?,” rozhorčoval sa pred ministerstvom Blaha, ktorý v ruke držal fotomontáž s dovolenkujúcim Lengvarským na jednej strane a zdravotníkom v ochrannom “skafandri” na strane druhej. “Je celkom dobre možné, že pán minister Lengvarský prinesie na Slovensko ďalší vírus a bude ohrozovať ľudí. Myslím si, že by mal čo najskôr odstúpiť, dodal s tým, že podľa neho Lengvarský po návrate z dovolenky späť na Slovensko, do karantény nepôjde.

VIDEO Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha zo Smeru doniesli Lengvarskému hodinovú výpoveď

Zdroj: eReport

Fotografie šéfa rezortu zdravotníctva s manželkou na bratislavskom letisku zverejnil vo štvrtok týždenník Plus 7 Dní. Informoval, že odcestovali na dovolenku do Ománu. “Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny a pred odchodom splnil všetky predpísané bezpečnostné a zdravotné podmienky,” reagovala pre TASR hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Podľa Matoviča Lengvarský trpí sociálnym autizmom

Ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča situácia s Lengvarského dovolenkou mrzí. Má pocit, že trpí “sociálnym autizmom” ako minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorého v minulosti kritizoval pre dovolenku v Dubaji. Súhlasí, že každý má nárok na dovolenku. “Ak prehrávame v rýchlosti očkovania, ako minister by som sa hanbil ukazovať niekde na pláži a tváriť sa, že všetko je v poriadku,” skonštatoval šéf OĽANO.

Dovolenku Lengvarského kritizoval aj Matovičov poslanec Andrej Stančík, opozičný Hlas-SD či bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Výstavba prepojovacieho VTL plynovodu medzi Slovenskom a Poľskom.
  3. Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
  4. Robert Fico (Smer-SD).
  5. Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Minister Lengvarský “dostal” hodinovú výpoveď! Boli sme pri tom

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti