eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Žilinka píše z Moskvy: Spoločným cieľom je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle

Generálny prokurátor Maroš Žilinka vycestoval do Ruskej federácie na ceremoniálny akt, ktorým si ruská strana pripomína 300. výročie založenia prokuratúry.

Žilinka tvrdí, že udržiavanie dobrých pracovných vzťahov s kolegami v zahraničí je pre Slovensko mimoriadne dôležité a môže sa odraziť na efektívnej spolupráci v odhaľovaní zločinu do budúcnosti. Zároveň podotkol, že odmieta selektívne vnímanie toho, s kým sa má spolupracovať a s kým nie.

Źilinka odmieta čierno-biele spektrum sveta

„Odmietam čierno – biele videnie sveta a osobný kontakt a komunikáciu s hlavami partnerských orgánov prokuratúr v zahraničí, vrátane Ruskej federácie, považujem za nevyhnutný a prínosný na naplnenie spoločného cieľa, ktorým je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle,“ uvádza Generálny prokurátor.

Foto: fb/maroszilinka

Treba sa poučiť z minulosti

Šéf Generálnej prokuratúry zároveň tvrdí, že cesta do Ruska má aj hlbší význam. Naráža pri tom na obdobie minulého režimu, v ktorom absentovali prvky demokracie a právneho štátu. Žilinka tvrdí, že táto návšteva umožňuje nie len obzrieť sa do minulosti, ale hlavne umožňuje poučiť sa z nej a hľadať spoločné vízie do budúcnosti.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  2. Igor Matovič

„Možnosť zastupovať Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky na oslavách vnímam nielen ako možnosť obzrieť sa do minulosti, ale predovšetkým ako možnosť poučiť sa z nej a nájsť výzvy na rozvoj orgánov prokuratúry do budúcnosti,“ konštatuje v statuse na sociálnej sieti Žilinka.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka píše z Moskvy: Spoločným cieľom je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti