eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

Pobúrený Blaha: Útočník rozbil Ficove auto a napadol ochrankára. Hamranova polícia mu dá len pokutu!


V decembri počas autoprotestu organizovaného stranou Smer-SD zadržali opozičného politika a predsedu strany Roberta Fica. Ten bol predvedený na jednu z policajných staníc v centre Bratislavy. Počas jeho výsluchu neznámy páchateľ rozbil okno na aute expremiéra. Okrem toho napadol jedného z ochrankárov, ktorému strekol slzný plyn do očí.

Tento čin vyvolal vo verejnosti a najmä medzi politikmi opozičnej scény vlnu nepokoja. Podľa nich to bola cielená provokácia a útok na opozičného lídra. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha prišiel s novým tvrdením. Podľa neho dostane neznámy páchateľ za útok na Roberta Fica „len“ pokutu niekoľko stoviek eur.

Za napadnutie pokuta

Neviem, či ste už počuli, ako dopadol slušnočlovek, ktorý pred policajnou stanicou rozbil auto Roberta Fica, zranil jeho šoféra a potom vykrikoval, že opozičného lídra by mal niekto zabiť. 2. Prosím, sadnite si. Hamranova políca ho nebude trestne stíhať. Vraj je to len priestupoček. Dostane pokutku. Však len napadol človeka, z politických motívov mu rozbil auto a zranil verejného činiteľa,“ píše Blaha na svojom facebookovom profile.

Blaha hovorí o nesprávnom signále verejnosti

„Prosím, sadnite si. Hamranova políca ho nebude trestne stíhať. Vraj je to len priestupoček. Dostane pokutku. Však len napadol človeka, z politických motívov mu rozbil auto a zranil verejného činiteľa. 3. Ja sa len tak pýtam – aký je toto signál pre slovenskú verejnosť. Znamená to, že nabudúce môžu dôjsť nahnevaní ľudia pred Matovičov dom a rozbiť mu okno? A vyzývať k jeho zabitiu? A striekať plyn do očí jeho ochrancov?.“ dodáva Blaha k situácii.

Foto: fb/lblaha

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  3. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
  4. Predseda Nového odborového zväzu polície Vojtech Klučarovsky
  5. NAKA opäť zlyhala?
  6. Neoliberálna prezidentka?
  7. Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pobúrený Blaha: Útočník rozbil Ficove auto a napadol ochrankára. Hamranova polícia mu dá len pokutu!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne