eReport.sk
Šéf SIS Vladimír Pčolinský Foto: tasr

Inšpiroval sa Haščákom? Po finančníkovi bude žalovať štát aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský

Po podnikateľovi a šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi bude požadovať od štátu odškodné vo forme finančnej kompenzácie aj exšéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský. Uvádza to portál Startitup

Nominant strany Sme rodina Vladimír Pčolinský bol zadržaný a následne vyše 5 mesiacov držaný vo väzbe pre podozrenie z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Spolu s bývalým námestníkom SIS Borisom Beňom mali údajne prijať úplatok od podnikateľa Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur.

Vinu popiera

Exšéf SIS vinu od začiatku popieral. Na slobodu sa dostal, až po zásahu generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý vo vyšetrovaní zistil vážne pochybenia a na základe paragrafu 363 Pčolinského prepustil.

Pčolinský chce žalovať štát

Vladimír Pčolinský priznal, že chystá žalobu na štát. Rovnako tak spravil aj finančník Jaroslav Haščák. „O detailoch nebudem hovoriť vôbec, ale o tomto ešte nie som rozhodnutý. Musím to s nimi prejsť. Záleží to od viacerých faktorov,

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Zoroslav Kollár

Inšpiroval sa Haščákom?

Rovnako ako Vladimír Pčolinský požaduje odškodné aj finančník Jaroslav Haščák. Ten okrem astronomickej sumy chce od ministerstva spravodlivosti a Generálnej prokuratúry verejne ospravedlnenie. Dôvodom má byť jeho väzobne stíhanie z decembra roku 2020.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Inšpiroval sa Haščákom? Po finančníkovi bude žalovať štát aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti