eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič, foto:tasr

ŠOKUJÚCE VIDEO Mladý Kaliňák: Matovič prehodil kabát a dvihol ruku za americké základne na Slovensku!

Vláda dnes schválila dohodu o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA. Táto dohoda rozpútala veľmi ostrú verejnú diskusiu, ktorú však vláda v podstate nezobrala do úvahy a dnes rezolútne rozhodla. Za dohodu s USA boli aj všetci členovia vlády zo strany ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorá má vo vláde hlavné slovo. Podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák však v stredu na Matoviča vytiahol video, kde Matovič spochybňuje USA ako garanta medzinárodnej bezpečnosti, čo je v plnom rozpore s obhajobou tejto zmluvy zo strany vlády!

„Názorové saltá začínajú byť v našej politike v móde, obzvlášť ak ide o americké záujmy. V Igorovi Matovičovi sa je ťažko vyznať a keďže nie som psychiater, môžem sa len pýtať. Kam sa podel jeho postoj k zahraničnej politike USA, keď dnes dvihol obe ruky za odovzdanie našich vojenských letísk, ktoré sa stanú americkými základňami?,“ pýta sa Kaliňák.

Foto: fb/erikkalinak

Matovič voľakedy: USA rozvrátili štáty, na ktorých troskách vznikol Islamský štát

Ešte minulé volebné obdobie Matovič spochybňoval pozíciu USA v svetovej politike, čo vyplýva z videa priamo z tlačovky lídra OĽANO, ktoré Kaliňák uverejnil. „Precitol som z toho, že USA sú garantom bezpečnosti a zárukou medzinárodnej stability. Podľa môjho názoru, USA sú dnes chaos svetovej politiky a nie jej majákom,“ vyjadril sa Matovič ešte v roku 2019.

Foto: fb/erikalinak

Zároveň krajinu, o ktorej dnes vláda hovorí ako o dôveryhodnom strategickom partnerovi, Matovič obvinil zo spoluviny v prípade vzniku teroristickej organizácie Islamský štát: „USA spôsobili to, že rozvrátili krajiny ako Líbyu, ako Irak, následne Sýriu, Egypt. Na troskách týchto rozvrátených štátov vznikol Islamský štát a stovky tisíc ľudí zbytočne zomreli.“

„Chce to veľkú mieru charakterovej ohybnosti“

Viacerí diskutujúci zostali z Matovičových slov z roku 2019, na ktoré už mnohí zabudli, zaskočení. Myslel teda Matovič svoje slová úprimne? Kaliňák si myslí, že nie, rovnako ako poukazuje aj na Matovičovu súčasnú kritiku americkej veľvyslankyne: „Chce to asi veľkú mieru charakterovej ohybnosti a názorovej flexibility, keď jednou rukou podpisuje vazalskú zmluvu s USA a zároveň druhou rukou ukazuje na americkú veľvyslankyňu a obviňuje ju, že v spolupráci s Čaputovou a Sulíkom ho pripravili o premiérske kreslo,“ uzavrel Kaliňák.

Bude vás zaujímať:

  1. NAKA opäť zlyhala?
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  3. Robert Fico (Smer-SD)
  4. Belousovová o návšteve holandského kráľa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOKUJÚCE VIDEO Mladý Kaliňák: Matovič prehodil kabát a dvihol ruku za americké základne na Slovensku!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti