eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson.
Britský premiér Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Johnson hovorí o dôkaze proti Rusku: TOTO signalizuje, že Putin si Ukrajinu nepodmaní!

Stiahnutie ruských vojakov z ukrajinského Hadieho ostrova dokazuje, že Ukrajina môže vo vojne s Ruskom zvíťaziť. Vyhlásil to vo štvrtok britský premiér Boris Johnson na tlačovej konferencii po summite NATO v Madride, ktorému dominovali dôsledky ruskej invázie na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

„Pre Putina bude napokon nemožné udržať si krajinu, ktorá neprijme jeho vládu,“ vyhlásil Johnson, ktorý zároveň poukázal na jednotu Severoatlantickej aliancie voči agresívnym krokom Ruska. 

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
 2. Britský premiér Boris Johnson.
 3. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
 4. Britský premiér Boris Johnson.
 5. Britský premiér Boris Johnson.
 6. Podpredseda ruskej vlády Alexander Novak.
 7. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
 8. Ukrajinskí vojaci opúšťajú oceliarne Azovstaľ v Mariupole 17. mája 2022.
 9. Severokórejský vodca Kim Čong-un počas plenárneho zasadnutia ústredného výboru Kórejskej robotníckej strany v Pchjongjangu 17. júna 2021.
 10. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
 11. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 12. Christopher John Pincher.

Podľa britského premiéra stiahnutie z Hadieho ostrova, na ktorom ruskí vojaci čelili vytrvalým ukrajinským útokom, signalizuje, že Rusko bude nakoniec musieť ustúpiť zo všetkých území Ukrajiny okupovaných od začiatku invázie.

Pripomenul, že s mierovou dohodou musí súhlasiť Kyjev

„Myslíme si, že (Ukrajinci) majú naozaj silu na to, aby zahnali Rusov a dostať ich späť na pozície spred 24. februára,“ cituje Johnsona denník The Guardian. Johnson zároveň zdôraznil, že s akoukoľvek budúcou mierovou dohodou bude musieť súhlasiť samotná Ukrajina.

„Najdôležitejší záver, ktorý musí urobiť Vladimir Putin z dneška a z predchádzajúcich pár dní (summitov) NATO a G7 vziať je, že sme úplne jednotní v odsúdení toho, čo urobil na Ukrajine,“ vyhlásil Johnson.

Johnson adresoval Putinovi aj výzvu

Vyzval pritom Putina, aby namiesto konfrontačných vyjadrení pouvažoval nad „dôsledkami svojho barbarského konania“, medzi ktoré patrí aj plánovaný vstup Fínska a Švédska do Aliancie.  

Britský premiér zároveň na tlačovej konferencii privítal záväzok mnohých členov NATO navýšiť svoj obranný rozpočet. Súčasne oznámil, že Británia zvýši do konca tohto desaťročia zvýši svoje výdavky na obranu z dvoch percent HDP na 2,5 percenta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson hovorí o dôkaze proti Rusku: TOTO signalizuje, že Putin si Ukrajinu nepodmaní!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti