eReport.sk
Severokórejský vodca Kim Čong-un počas plenárneho zasadnutia ústredného výboru Kórejskej robotníckej strany v Pchjongjangu 17. júna 2021.
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Foto: tasr/ap

Severokórejci tvrdo na adresu USA: Sú ničiteľmi svetového mieru a globálnej bezpečnosti!

Severná Kórea v sobotu vyhlásila, že nikdy nepoľaví vo snahe posilniť vlastnú sebaobranu pre hrozbami, ktorú pre ňu predstavujú Spojené štáty. TASR správu prevzala od juhokórejskej štátnej tlačovej agentúry Jonhap.

Pchjongjang takto reagoval na vyhlásenie lídrov štátov Skupiny G7, v ktorom ho vyzvali na „kompletné, overiteľné a nezvratné“ zastavenie jadrového a raketového programu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Predseda Európskej rady Charles Michel (vľavo) si podáva ruku s japonským premiérom Fumiom Kišidom.
  3. Podpredseda ruskej vlády Alexander Novak.
  4. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)

Ministerstvo zahraničných vecí KĽDR uviedlo, že rozširovanie vojenských spôsobilostí je „primeraným a legitímnym presadzovaním práva KĽDR na sebaobranu“, s cieľom ochrániť svoje práva a záujmy pred USA, „štátom s najväčším jadrovým arzenálom na svete“ a „ničiteľom svetového mieru a globálnej bezpečnosti“.

„Takže nikto nemá právo nás obviňovať. Nikdy nezídeme zo spravodlivej cesty ochrany našej dôstojnosti a práv nášho štátu, nech nám iní rozprávajú čokoľvek,“ zaznelo vo vyhlásení KĽDR.

G7 je skupina siedmich najvyspelejších krajín sveta, jej členmi sú USA, Veľká Británia, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Japonsko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severokórejci tvrdo na adresu USA: Sú ničiteľmi svetového mieru a globálnej bezpečnosti!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti