tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson.
Britský premiér Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Johnson má opäť problém: Odchádzajú mu dvaja ministri!

Britský minister zdravotníctva Sajid Javid a britský minister financií Rishi Sunak v utorok oznámili, že odstupujú zo svojich funkcií pre nesúhlas s vládou premiéra Borisa Johnsona, ktorého pozíciu v poslednom období oslabila séria škandálov. Informuje o tom stanica BBC.

 Javid na Twitteri oznámil, že sa svojej pozície vo vláde vzdáva, pretože už v jej vykonávaní nemôže pokračovať „s čistým svedomím“ a stratil vieru v Borisa Johnsona, uvádza stanica Sky News.

Sunak: Toto môže byť moja posledná ministerská funkcia

„Bolo pre mňa obrovským privilégiom zastávať tento post,“ oznámil Javid, ktorý zároveň informoval, že svoju demisiu už predložil Johnsonovi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Britský premiér Boris Johnson odchádza z Downing Street
  3. Boris Johnson
  4. Britský vyjednávač pre brexit David Frost.
  5. Christopher John Pincher.

Sunak na margo svojej rezignácie v liste zverejnenom na Twitteri krátko po oznámení Javida uvádza: „Verejnosť právom očakáva, že vláda bude vedená riadne, kompetentne a seriózne. Pripúšťam, že toto môže byť moja posledná ministerská funkcia, verím však, že za tieto štandardy sa oplatí bojovať, a to je dôvod, že odstupujem.“

Johnson dostal pokutu pre oslavu svojich narodenín

Johnsonova vláda je v súčasnosti pod rastúcim tlakom z dôvodu rastúcich cien energie a potravín. Britský premiér takisto čelí rozsiahlej kritike za účasť na večierkoch na Downing Street v rokoch 2020 a 2021, ktoré sa konali v čase koronavírusovej pandémie a lockdownov a podľa záverov vyšetrovania neboli v súlade s vtedajším protipandemickými opatreniami.

Johnson dostal tiež pokutu pre oslavu svojich 56. narodenín, ktorá sa uskutočnila 19. júna 2020. Prevzal síce plnú zodpovednosť za tieto oslavy, odstúpiť zo svojho postu však odmietol.

Vládu trápi aj škandál opitého konzervatíca

Jeho vláda čelí v posledných dňoch aj ďalšiemu škandálu okolo  Christophera Pinchera, zástupcu tzv. vládneho whipa v parlamente, ktorý v opitosti obchytkával dvoch mužov v súkromnom klube pre členov Konzervatívnej strany v Londýne. Johnson v utorok priznal, že urobil chybu, keď Pinchera vo februári dosadil do tejto vplyvnej funkcie, uvádza Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson má opäť problém: Odchádzajú mu dvaja ministri!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku