eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Kríza vyriešená! Konečne má NATO svojho nepriateľa. Píše La Repubblica

Ruská invázia na Ukrajinu vyriešila krízu identity Severoatlantickej aliancie. Vo štvrtkovom redakčnom komentári to uviedol taliansky denník La Repubblica, informovala agentúra DPA.

„Vždy platí zásada, že vojenské aliancie potrebujú na svoje fungovanie nepriateľa. (Ruský prezident) Vladimir Putin plne prevzal túto úlohu a umožnil NATO prekonať krízu identity, o ktorej hovoril (francúzsky prezident Emmanuel) Macron v roku 2019,“ napísal denník.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  2. Britský premiér Boris Johnson.
  3. Ivan Korčok
  4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  5. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
  6. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Podľa ktorého Severoatlantická aliancia počas summitu v Madride „opäť objavila svoju pôvodnú funkciu“, ktorou je kolektívna obrana euroatlantického priestoru pred Kremľom. Rusko podľa novej strategickej koncepcie NATO predstavuje najvýznamnejšiu a priamu hrozbu pre bezpečnosť spojencov.

La Repubblica v komentári pripomína, že po páde Berlínskeho múru Aliancia „kolísala“ medzi rôznymi rozhodnutiami. Bývalý americký prezident Donald Trump NATO označil za zbytočnú organizáciu. Podľa talianskeho denníka sú však podobné tvrdenia minulosťou.

„V súčasnosti sa NATO javí západným demokraciám ako najrozumnejšia bezpečnostná voľba v otázke riešenia konfrontácie s Putinovým Ruskom, ktorá bude dlhá a náročná,“ uzavrel denník.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kríza vyriešená! Konečne má NATO svojho nepriateľa. Píše La Repubblica

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti