Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojom webe oznámila, že Bielorusko sa v budúcej sezóne vráti do vybraných medzinárodných súťaži pod jej hlavičkou.
Rozhodnutie prišlo po analýze bezpečnostných rizík a diskusiách s organizačnými výbormi jednotlivych podujatí.
Bielorusi budú opäť môcť štartovať na troch turnajoch – majstrovstvá sveta do 18 rokov, ženských majstrovstiev sveta IV. divízie a ženských majstrovstiev sveta do 18 rokov III. B divízie.
Bielorusko dostalo v medzinárodných hokejových súťažiach stopku v roku 2022. Dôvodom má byť skutočnosť, že Minsk mal pomáhať Rusku so začatím vojny na Ukrajine.
Zdroj: eReport, IIHF




KOMENTÁRE ČLÁNKU :
IIHF oznámila, že sa Bielorusko vráti do určitých medzinárodných súťaži