eReport.sk
TTSK

Hokejová akadémia v Trnave 


Trnavský samosprávny kraj pokračuje v príprave výstavby Hokejovej akadémie v Trnave. Tá poskytne mladým hokejistom komplexné zázemie na športový rozvoj a na vzdelávanie. 

Prvotriedne športové zázemie

Zámerom župy je vybudovať modernú hokejovú akadémiu, ktorá bude slúžiť ako príprava pre stredoškolských športovcov. Bude vybudovaná na nevyužívaných pozemkoch pri župných školách – SPŠ stavebnej a SOŠ obchodu a služieb na Prednádraží. Fungovať bude v rámci župnej strednej športovej školy v Trnave. „V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať ich na výnimočné športové výkony, hru v duchu fair-play i rolu v spoločnosti budeme v novej akadémii,“ povedal v minulosti trnavský župan Jozef Viskupič. Hokejová hala bude okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu. Budú tu i šatne, wellness centrum, posilňovňa, triedy a ďalšie zariadenia a priestory. Vznikne pri nej aj vlastné parkovisko. Bude to teda moderná a komplexná športová akadémia. 

Športová škola nie je len o športe samotnom

Študenti Hokejovej akadémie získajú na jednom mieste teoretické vedomosti, športovú prax, absolvujú regeneráciu a budú mať k dispozícií psychologickú podporu a rozvoj ďalších zručnosti. V pláne je, aby bolo v každom ročníku 20 až 25 študentov. Nejde však len o šport samotný. „Zároveň verím, že ide aj o službu spoločnosti, keďže môžeme predpokladať, že absolventi takýchto akadémií budú vzdelaní a športovo zdatní mladí ľudia, uplatniteľní na pracovnom trhu. Som rád, že aj v spolupráci so združením SK8, a teda aj s Trnavským samosprávnym krajom vybudujeme infraštruktúrne dôležitý športový bod. Je to investícia do budúcnosti,“ vyhlásil Miroslav Šatan, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý vystúpil na 7. riadnom zasadnutí TTSK v septembri 2023.

Aktuálne finalizujú projektovú dokumentáciu. Po jej dokončení začne stavebné konanie. Proces výstavby a jej ukončenie záleží od viacerých faktorov. O konkrétnych termínoch bude TTSK informovať. Hoci ide o pomerne nákladný a náročný projekt, ktorý predstavuje doteraz najväčšiu investíciu župy do športovej infraštruktúry, je to tiež projekt, ktorí naši mladí športovci určite potrebujú. V budúcnosti by mala v každom kraji na Slovensku vyrásť podobná hokejová akadémia.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hokejová akadémia v Trnave 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne