eReport.sk
Ruskí hackeri prenikli do súkromných bezpečnostných kamier v ukrajinských kaviarňach s cieľom tajne získavať informácie o konvojoch s humanitárnou pomocou
Ilustračné foto: shutterstock

Hackeri zo Severnej Kórey sa znovu pripomenuli


Vojská USA a Južnej Kórey majú naplánované vojenské cvičenie, ktorého cieľom je nácvik reakcie na rastúce hrozby zo strany komunistickej Severnej Kórey. Lenže práve jej počítačoví hackeri sa rozhodli, že sa znovu pripomenú a pokúsili sa toto cvičenie prekaziť.

Takéto cvičenie je nácvik invázie, tvrdí Pchjongjang

Neidentifikovaní hackeri sa pokúsili prekaziť prípravy na veľké spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a Spojených štátov. Juhokórejská polícia vyšetrovaním dospela k záveru, že za útoky je zodpovedná severokórejská hackerská skupina. Dodala súčasne, že informácie týkajúce sa armády neboli počítačovými pirátmi odcudzené. Ako podľa TASR vo svojej správe uviedla agentúra AFP, cvičenie Ulchi Freedom Shield sa začne v pondelok 21. augusta a potrvá do 31. augusta. Jeho cieľom je nácvik reakcie na rastúce hrozby zo strany komunistickej Severnej Kórey. Pchjongjang považuje takéto cvičenia za nácvik invázie a opakovane varoval, že v reakcii podnikne „zdrvujúcu“ odvetu. Juhokórejská polícia spresnila, že za útokom je skupina s názvom Kimsuky, ktorej členovia uskutočňovali „nepretržité škodlivé e-mailové útoky“ na juhokórejských dodávateľov pracujúcich v centre simulácie vojnových cvičení spojencov.

Spoločným vyšetrovaním juhokórejskej polície a americkej armády sa zistilo, že IP adresa použitá pri najnovšom útoku sa zhoduje s adresou identifikovanou pri hackerskom útoku na prevádzkovateľa juhokórejského jadrového reaktora z roku 2014, z ktorého bola obvinená práve táto skupina. Na exfiltráciu požadovaných informácií od obetí používajú hackeri Kimsuky taktiku spearphishingu, ktorá spočíva v zasielaní škodlivých príloh vložených do e-mailov. Podľa zistení americkej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť a bezpečnosť infraštruktúry z roku 2020 je Kimsuky „s najväčšou pravdepodobnosťou severokórejským režimom poverená, aby vykonávala globálnu misiu na zhromažďovanie spravodajských informácií“. Skupina – o ktorej sa predpokladá, že je aktívna od roku 2012 – sa zameriava na jednotlivcov a organizácie v Južnej Kórei, Japonsku a Spojených štátoch, pričom má záujem najmä o otázky zahraničnej politiky a národnej bezpečnosti súvisiace s Kórejským polostrovom, jadrovou politikou a sankciami, dodáva sa v správe americkej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť a bezpečnosť infraštruktúry citovanej agentúrou AFP.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hackeri zo Severnej Kórey sa znovu pripomenuli

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne