eReport.sk
Na snímke vľavo minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) a vpravo minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas hlasovania o novele zákona o energetike počas 66. schôdze NRSR 22. júna 2022 v Bratislave. Novela zákona o energetike prinesie nových účastníkov na trhu s energiami. FOTO TASR - Martin Baumann

Jún mesiac odvolávania ministrov? Sulík, Budaj či Vlčan mali neistú pozíciu

Odvolávaniu v Národnej rade (NR) SR čelili v tomto kalendárnom roku už štyria ministri, pričom jeden z nich trikrát a zvyšní traja v júni tohto roka. Celkovo sa v prvom polroku 2022 konalo 13 mimoriadnych schôdzí, týkali sa najmä rastu cien potravín, ale aj situácie na Ukrajine či vyhlásenia referenda.

Odvolávanie ministrov

V júni čelili odvolávaniu v parlamente minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) a šéf rezortu pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO).

Vyslovenie nedôvery Sulíkovi opozícia odôvodnila jeho pasivitou pri predkladaní návrhov na zmiernenie vplyvov zdražovania energií a pohonných látok. Budaj čelil odvolávaniu pre situáciu s medveďom hnedým. Vlčanovi vyčítala opozícia pasivitu pri presune pozemkov do správy Štátnej ochrany prírody SR či netransparentné nakladanie s financiami pri dotáciách v súvislosti s africkým morom ošípaných. Vláda s návrhmi opozície nesúhlasila, všetkých troch ministrov podržalo aj plénum NR SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A tiež zárukou právneho štátu
  2. V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
  3. Miroslav Žiak, poslanec za SaS.
  4. Remišová referendum Fico Pellegrini
  5. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  6. Budaj zvolal okrúhly stôl

Najodvolávanejším členom vlády bol v tomto roku minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Opozičnému pokusu o odvolanie čelili vo februári, v marci, a potom v apríli. Opozícia mu vtedy vyčítala viacero vecí, odvolávať ho chcela aj v minulom kalendárnom roku. Vláda SR aj v týchto prípadoch návrhy opozície odmietla. Poslanci ho pri hlasovaní v parlamente neodvolali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jún mesiac odvolávania ministrov? Sulík, Budaj či Vlčan mali neistú pozíciu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti