tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová a jej mama Katarína Strapáková. Foto: eReport

FOTO Posledná rozlúčka Čaputovej otecka: Prezidentka mu dnes dala navždy zbohom

Nesmierne ťažké a náročné chvíle práve prežíva prezidentka Zuzana Čaputová. V posledný deň návštevy pápeža Františka na Slovensku v Šaštíne prišla o svojho otca Štefana Strapáka. Už vtedy pri odprevádzaní pápeža na letisko bojovala sama so sebou a len ťažko zadržiavala slzy. Dnes už mohla svoje emócie prejaviť pri poslednej rozlúčke s milovaným rodičom.

Správa o úmrtí Štefana Strapáka zaskočila Slovensko v čase keď ho svojou návštevou poctila hlava katolíckej cirkvi. Situácia bola o to zvláštnejšia, že Zuzana Čaputová bola vtedy na púti v Šaštíne a kamery a fotoaparáty ju často hľadali medzi hosťami.

„Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci,“ napísal vtedy prezidentka na sociálnej sieti. Jej hovorca Martin Strižinec informoval, že Štefan Strapák skonal po dlhej a ťažkej chorobe zomrel doma a v pokoji vo veku 79 rokov.

Zuzana Čaputová s otcom Štefanom Strapákom. – Foto: YouTube Z. Č.

Viac podobných článkov nájdete tu:

O tri dni neskôr sa s ním už rozlúčila nadobro. V sobotu poobede dali pánovi Strapákovi posledné zbohom prezidentka, rodina a priatelia na cintoríne v Pezinku. Zuzanu Čaputová sprevádzal na pohrebe jej partner Juraj Rizman, avšak nedržal ju v bok. Prezidentka totiž držala svoju mamu Katarínu, ktorej bola počas popoludnia oporou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Posledná rozlúčka Čaputovej otecka: Prezidentka mu dnes dala navždy zbohom

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku