eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová na svätej omši v Šaštíne Foto: tasr

SMUTNÁ SPRÁVA Prezidentke Čaputovej zomrel otec! Medzi prvými reagoval Smer


AKTUALIZOVANÉ – Prezidentka Zuzana Čaputová prežíva obrovskú tragédiu v rodine. Dnes v doobedňajších hodinách ju opustil jej otec Štefan Strapák. Úprimnú sústrasť nad stratou otca vyjadrili prezidentke Zuzane Čaputovej na sociálnej sieti viaceré politické strany.

Informáciu pre portál eReport potvrdil hovorca paláca Martin Strižinec. „Kancelária prezidenta SR s hlbokým zármutkom oznamuje, že po dlhej a ťažkej chorobe zomrel dnes, doma a v pokoji, vo veku 79 rokov otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej p. Štefan Strapák,“ uviedol Čaputovej hovorca.

Strižinec ďalej informoval, že prezidentka si z tohto dôvodu upravila svoj pracovný program na najbližšie dni. „V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ doplnil.

„Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom.  V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť,“ napísala Čaputová.

Zdroj: fb/zcaputova

Hlava štátu sa aj napriek ťažkým chvíľam zúčastnila dnešného programu na poslednom podujatí pápeža Františka na Slovensku v Šaštíne. Počas ceremónie a oficiálneho programu mala pri tom už oblečené čierne šaty.

Zuzana Čaputová so svojím otcom – Foto: https://www.facebook.com/zcaputova

Prezidentkin otec mal zdravotné komplikácie už na začiatku tohto roka. Štefan Strapák sa vo februári podrobil zákroku v nemocnici Ladislava Dérera na Kramároch v Bratislave. Dôvodom bola zlomenina. „Otec pani prezidentky si zlomil krčok stehennej kost,” prezradil nám vtedy zdroj blízky nemocnici s tým, že sa po operácii podarilo jeho stav stabilizovať.

Prezidentka priznala zdravotné problémy otca Štefana pred dvomi rokmi v rozhovore pre SME. „Lieči sa, je to 76-ročný dôchodca. Je doma, lieči sa z onkologického ochorenia,“ povedala Čaputová, vtedy ešte ako prezidentská kandidátka. Ďalšie konkrétnosti už ale neuviedla. 

Na úmrtie otca hlavy štátu zareagovalo hnutie Sme rodina. „Hnutie vyjadruje úprimnú sústrasť pani prezidentke a celej rodine, prajeme im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou,“ uviedlo Sme rodina.

Zdroj: fb/hnutiesmerodina

Ľútosť nad stratou vyjadrilo prezidentke a jej rodine aj hnutie OĽANO. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť pani prezidentke aj pozostalej rodine a blízkym,“ doplnil štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS)

Úprimnú sústrasť vyjadrila medzi prvými aj strana Smer-SD. „Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou,“ uviedla strana.

Zdroj: fb/smersd

Ľútosť vyjadrila aj europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD). Tá vyjadrila svoju spoluúčasť a prezidentke popriala veľa síl v jej žiali za blízkou osobou.

Zdroj: fb/monikabenovaep

Ku kondolencii prezidentke sa pripojila aj mimoparlamentná strana SNS. „V živote sú chvíle, keď sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou v živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť aj celej rodine Čaputovcov,“ uviedla SNS.

Úprimnú sústrasť rovnako vyjadril nezaradený poslanec a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. „Sú to ťažké chvíle, keď nás opúšťajú tí,  ktorí nás viedli po dlhé roky životom. Verím, že aj za pomoci najbližších sa jej podarí prekonať túto vážnu stratu,“ reagoval Pellegrini.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SMUTNÁ SPRÁVA Prezidentke Čaputovej zomrel otec! Medzi prvými reagoval Smer

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne