eReport.sk
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: tasr

Šeliga jasne: Ak chce SaS vládnuť, musí sedieť za rokovacím stolom!

Rozbroje a sváry medzi Richardom Sulíkom, jeho SaS a ostatnými členmi štvorkoalície sú čím ďalej väčšie. Správanie liberálov nie je po vôli zostávajúcim trom koaličným stranám, ktoré im to dávajú aj pocítiť.

Sloboda a solidarita (SaS) je súčasťou koalície, ale ak chce vládnuť, musí sedieť za rokovacím stolom. Pokiaľ nebude chodiť na rokovania, nedá sa nič vyrokovať. Pre TASR to povedal podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Rozhodnutie SaS nezúčastňovať sa na rokovaniach koaličnej rady kritizuje aj podpredsedníčka Za ľudí Viera Leščáková.

Nerokovanie o kompromisoch je nezodpovedné

SaS pred utorkovou (7. 6.) koaličnou radou avizovala, že sa na rokovaniach nebude zúčastňovať. Nesúhlasí totiž s návrhom ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) spojiť zvýšenie platov učiteľov so zvyšovaním daní. „SaS je súčasťou koalície, ale ak nebude chodiť za rokovací stôl, nevieme nič vyrokovať. Rešpektujem ich gesto, ale SaS musí sedieť za rokovacím stolom, ak chce vládnuť,“ skonštatoval Šeliga. Nerokovanie partnerov o kompromisoch považuje za nezodpovedné.

SaS je súčasťou koalície, ale ak nebude chodiť za rokovací stôl, nevieme nič vyrokovať.

Juraj Šeliga, podpredseda strany Za ľudí

Na utorkovom stretnutí sa podľa Šeligových slov rozprávali s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) aj o možných kompromisoch. Tie by mal predseda vlády tlmočiť liberálom. Šeliga návrhy na riešenie nekonkretizoval. „Je to kompromis medzi zvyšovaním a znižovaním daní,“ uviedol. Leščáková nepovažuje za správne, aby sa minister školstva nezúčastňoval na rokovaniach koaličnej rady týkajúcich sa platov učiteľov. „Neviem, či ešte niekde na svete existuje minister školstva, ktorý sa nezúčastní koaličných rokovaní, na ktorých hlavným bodom sú platy učiteľov,“ podotkla podpredsedníčka strany Za ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  2. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  3. Marián Viskupič (SaS).
  4. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  5. Eduard Heger
  6. November 2021: Zástupcovia Slovenskej komry učiteľov počas protestu pred Úradom vlády SR.
  7. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  8. V popredí Michal Šimečka.

Cieľ sa podľa Leščákovej dá dosiahnuť len rokovaniami s koaličnými partnermi. Deklarovala snahu strany čo najrýchlejšie presadiť desaťpercentné zvýšenie platov učiteľov a následne zaviesť v školstve platový automat.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga jasne: Ak chce SaS vládnuť, musí sedieť za rokovacím stolom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti