eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

ProCare predal svojich päť nemocníc: Rieši to Protimonopolný úrad!


Sieť súkromných nemocníc ProCare a Svet zdravia predala svojich päť zdravotníckych zariadení v BBSK spoločnosti AGEL SK. Transakcia sa týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. TASR o tom informovala hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Musí to schváliť Protimonopolný úrad

Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Prevádzkovateľ nemocníc v regióne už osem rokov

Sieť ProCare a Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici od roku 2014, Mammacentrum sv. Agáty a polikliniky vo Zvolene a Žiari nad Hronom od roku 2010. Päť pracovísk spolu zamestnáva vyše 700 pracovníkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  2. Ktorý z našich politikov je väčší populista?

„Pri rozhodovaní o tejto transakcii sme veľmi zodpovedne zohľadňovali perspektívu zamestnancov v novom usporiadaní. Sme presvedčení, že toto riešenie prispeje k stabilizácii ich regionálnej pozície v budúcnosti. Našou prioritou ostáva prevádzka nemocníc a polikliník v regiónoch západného, východného a južného Slovenska, kde vidíme ďalšie príležitosti na rast a významné investičné projekty,“ uviedol k transakcii generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Radoslav Čuha. „Intenzívne pracujeme na ambícii z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR vybudovať nové nemocničné pracoviská v Rimavskej Sobote, Spišskej Novej Vsi, Humennom, Michalovciach a Topoľčanoch,“ dodal.

ProCare a Svet zdravia je najväčšia súkromná sieť 17 nemocníc a 13 polikliník na Slovensku. Zamestnáva vyše 10.000 ľudí. V Bratislave sieť dokončuje koncovú nemocnicu Bory, ktorá plánuje spustiť svoju prevádzku v marci 2023.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  2. Ktorý z našich politikov je väčší populista?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ProCare predal svojich päť nemocníc: Rieši to Protimonopolný úrad!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne