eReport.sk
Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
Foto: tasr

Je tu skorá predvolebná kampaň? Blaha o tom nepochybuje! Ponúkol koaličný scenár do roku 2024


Podpredseda opozičnej strany Smer-SD a poslanec NR SR Ľuboš Blaha si myslí, že vzájomné hádky stranám ako OĽANO a SaS v súčasnosti už slúžia ako predvolebná kampaň. Matovič sa vraj chce hrať na čo najsociálnejšieho politika a Sulík, naopak, bude Matovičove návrhy aj naďalej blokovať, aby oslovil voliča, ktorý je zbohatlík a sociopat. Takto to podľa ľavicového politika budú ťahať až do volieb, pokiaľ ich ľudia neprerušia úspešným referendom.

„Ja viem, že Matovič je prípad skôr pre psychiatra a na to erudíciu nemám. Ale skúsme sa na to, čo najnovšie stvára, pozrieť čisto politologicky. Vecne. Bez emócií. Matovič obvinili Sulíka z toho, že pripravil Slovensko o 4 miliardy. V skutočnosti ho viní za niečo, čo vyrokoval Heger z OĽaNO. A keďže najsilnejšou stranou vo vláde je Matovičovo OĽaNO, Matovič vlastne hovorí, že on sám je zodpovedný za to, že Slovensko prišlo o 4 miliardy. Tomu sa hovorí politický masochizmus,“ píše Blaha na sociálnej sieti o súčasnom dianí.

Matovič chce útočiť na SaS, Sulík na OĽANO

Samotný Sulík nedávno vyslovil želanie, aby sa situácia s jeho konfliktami s Matovičom časom ukľudnila. Takýto scenár však Blaha nepredpokladá: „Matovič zaútočil na SaS aj svojim návrhom na zvýšenie daní. Chce ním vykryť zvýšenie platov učiteľov. A áno, je mimoriadne trápne pre ministra školstva Gröhlinga, ak tento vlastne zareže platy pre učiteľov. To, čo robí Matovič, sa v trestnom práve nazýva vydieranie. V psychológii to má takisto pomenovanie – sadizmus. Ale v politológii je to vlastne lacná politická kampaň. Predpokladajme, že ako dieťa malý Igor trhal žabám nohy a vyžíval sa v tom, ako sa zvíjali bolesťou. Teraz chce to isté robiť so Sulíkom.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Andrej Stančík a Eduard Heger (obaja OĽANO).
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Milosrdná Čaputová?
  4. Eduard Heger

Sulík však na Matovičove útoky vraj bude reagovať aj naďalej laxne, lebo je podľa ľavicového politika voči takým veciam emocionálne rezistentný. „Akosi zabudol, že Sulík nie je žaba, necíti bolesť a nemá emócie. Ani empatiu. Je typický sociopat. Zaujímajú ho banky, biznis a teplé rožky. Sulík to bude znášať ďalej – ako teflón,“ poznamenal Blaha.

Prestali vládnuť a vedú kampaň?

Vo všeobecnosti by sa dalo čakať, že každá vláda má záujem o čo najpokojnejšie prostredie na vládnutie. Podľa Blahu však už cieľom vlády dávno nie je vládnutie, no to, na čo sa dnes ľudia bohužiaľ musia pozerať, má byť skorá predvolebná kampaň.

„V skutočnosti SaS aj OĽaNO prestali vládnuť. Už si iba robia naprieky, ale nerobia to samoúčelne. Oni sú už v tvrdej predvolebnej kampani – a chcú to takto ťahať až do 2024,“ myslí si Blaha. OĽANO a SaS sa pri tom vraj z politologického hľadiska snažia cieliť svoje vlastné voličské skupiny, ktoré sú v Blahovom stanovisku aj konkretizované.

„Pre Matoviča je to užitočné. Dúfa, že takto presvedčí jednoduchších voličov, aký je úžasný ľudomil. Chalan, čo zneužíval matku na daňové podvody – no neverte mu. Sulík na tom takisto mobilizuje svojich. Jeho voliči sú bohatí podnikatelia, prípadne sfanatizovaní mladí neoliberáli, ktorí pracujú v korporáciách a sociálny štát považujú za číre zlo. Z princípu,“ konštatuje podpredseda Smeru.

„Koalícia sa sama nerozpadne, je potrebné referendum“

Vzhľadom na vyššie uvedené prichádza Blaha k záveru, že vláda bude mať záujem dovládnuť aj napriek tomu, že už podľa neho reálne nevládne. Ľuďom pri tom ponúka jasné riešenie, ktoré on vidí v referende o ukončení súčasného volebného obdobia.

„Nie, táto koalícia sa sama nerozpadne. Naopak – všetky tieto oplzlé hádky im náramne vyhovujú. Je len jediný spôsob, ako ich vypnúť. Referendom. Za každú cenu!,“ uzavrel Blaha

FOTO Pozrite si celý status Ľuboša Blahu

GALÉRIA – Foto: t.me/lubosblahasmer

.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je tu skorá predvolebná kampaň? Blaha o tom nepochybuje! Ponúkol koaličný scenár do roku 2024

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne