eReport.sk
Korčok prezliekačom kabátov
Ivan Korčok. Foto: tasr

V New Yorku rozhodli o Slovensku. Minister Korčok: Sme pripravení!

Slovensko bolo v piatok v americkom New Yorku zvolené za člena Hospodárskej a sociálnej rady OSN (ECOSOC). SR bude v tomto medzinárodnom orgáne pôsobiť od 1. januára 2023 na obdobie troch rokov. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, podľa ktorého bude členstvo v ECOSOC príležitosťou potvrdiť a zintenzívniť angažovanosť Slovenska v multilaterálnej spolupráci a priamo ovplyvniť rozvojové priority OSN.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  2. Eduard Heger
  3. Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita.
  4. Subrahmanyam Jaishankar.

„V období hospodárskej krízy a narastajúcej potravinovej a energetickej neistoty vo svete je zvolenie Slovenska do ECOSOC príležitosťou aktívne prispievať do diskusie o udržateľnej obnove po pandémii a o úlohe medzinárodného spoločenstva pri rekonštrukcii Ukrajiny,“ vyhlásil minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok. Šéf slovenskej diplomacie zároveň potvrdil pripravenosť slovenskej diplomacie plne sa angažovať pri formovaní rozvojových programov Organizácie Spojených národov.

ECOSOC je jeden zo šiestich hlavných orgánov OSN. Slovensko v ňom pôsobilo naposledy v rokoch 2010 až 2012. Ide o 54-členný orgán OSN zameraný na ekonomické, sociálne a environmentálne aspekty udržateľného rozvoja a na Agendu 2030. V súčasnosti sa ECOSOC sústreďuje aj na negatívne vplyvy vojny na Ukrajine. Hospodárska a sociálna rada taktiež zodpovedá za spoluprácu OSN s mimovládnym sektorom a s regionálnymi organizáciami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V New Yorku rozhodli o Slovensku. Minister Korčok: Sme pripravení!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre