eReport.sk
Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden na konferencii o klíme: Vojna na Ukrajine zvyšuje potrebu zelených energií

Americký prezident Joe Biden v piatok na virtuálnej konferencii lídrov najväčších ekonomík sveta povedal, že vojna vedená Ruskom na Ukrajine dokazuje, že prechod na obnoviteľné zdroje energie je otázkou národnej bezpečnosti, ako aj životne dôležitý pre predchádzanie klimatickej kríze.

Biden: Brutálny ruský útok

„Brutálny a nevyprovokovaný útok Ruska na susednú Ukrajinu podnietil globálnu energetickú krízu a zosilnil potrebu dosiahnuť dlhodobú spoľahlivú energetickú bezpečnosť a ochranu,“ povedal Biden. Za dobrú správu Biden označil, že „klimatická bezpečnosť a energetická bezpečnosť idú ruka v ruke.“

Na fóre najväčších ekonomík pre energetiku a klímu, organizovanom prezidentom Bidenom, vystúpil aj generálny tajomník OSN António Guterres, ktorý vyzval lídrov najväčších svetových ekonomík, aby „ukončili éru fosílnych palív“.

„Fosílne palivá nedávajú politický ani ekonomický zmysel ani z krátkodobého hľadiska,“ upozornil Guterres. „Napriek tomu sa zdá, že sme uväznení vo svete, kde výrobcovia fosílnych palív a finančníci držia ľudstvo pod krkom,“ zdôraznil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas tlačovej konferencie s tureckým ministrom.
  2. Robert Fico (Smer-SD).
  3. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  4. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.
  5. Alexander Drueke a Andy Huynh sä údajne prvými zajatými občanmi USA počas vojny na Ukrajine.
  6. Prezident USA Joe Biden na bicykli.

Šéf OSN následne obvinil predstaviteľov sektora fosílnych palív, že sa už desaťročia snažia presvedčiť lídrov a ovplyvniť verejnú mienku o svojej obmedzenej zodpovednosti za zmenu klímy a snažia sa aj „podkopať ambiciózne projekty“ v tejto oblasti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden na konferencii o klíme: Vojna na Ukrajine zvyšuje potrebu zelených energií

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti