eReport.sk
Adrián Polóny (vľavo) a predseda opozičnej strany SMER-SD Robert Fico.
Adrián Polóny (vľavo) a predseda opozičnej strany SMER-SD Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Našiel sa premožiteľ Luntera? Fico ukázal kandidáta na šéfa banskobystrickej župy!

Na dnešnej tlačovej besede v Banskej Bystrici predseda strany Smer-SD Robert Fico uviedol, že jeho strana v nasledujúcich komunálnych voľbách a župných podporuje kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Adriána Polónyho, predsedu predstavenstva SAD Zvolen.

„Pre mňa ako pre predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany, strany, ktorá má dvanásťročnú skúsenosť s účasťou v exekutíve, strane, ktorá má široké zastúpenie v miestnej a regionálnej politike je však veľmi dôležitá kombinácia skúseností, ktorú dnes pán kandidát predstavuje. Vzdelaním je politológ, čo je dobré, pretože pozná a rozumie parametrom fungovania politického systému. Profesionálne pôsobí ako podnikateľ v sfére, ktorá je pre štát životne dôležitá, to znamená v doprave. Teší ma aj to, že má vzťah k akademickej pôde, pretože pôsobí ako člen správnej rady univerzity tu v Banskej Bystrici, čo je pre mňa mimoriadne dôležitá kombinácia,“ predstavil Fico Polónyho.

Zdôraznil potrebu spolupráce vlády so samosprávami

Podľa šéfa Smeru strana s dvanásťročnou skúsenosťou celé svoje pôsobenie v exekutíve zakladala na výraznom a kvalitnom sociálnom dialógu. Mimoriadne dôležité boli rokovania samospráv, ako ZMOS či rokovania so županmi. Kvalitný sociálny dialóg mal stranu vždy doviesť k dobrým výsledkom a k politickej stabilite.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (v bielej košeli)počas stretnutia s občanmi na severe Slovenska.
  2. Robert Fico (Smer-SD).
  3. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.
  4. Šéf Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.
  5. Stanislav Onderišin.

Samotný kandidát na post predsedu BBSK Polóny uviedol, že sa cíti hlavne ako rozvážny a skúsený manažér, ktorý dokáže byť dobrou zmenou a dobrým lídrom pre kraj. „Pre mňa, ako štatutára tejto firmy, spoločnosti, ktorá zamestnáva vyše 1200 zamestnancov, musím zabezpečiť pre svojich kolegov státisíce výplat počas tých rokov v dohodnutej výške a vždy načas. Naša spoločnosť SAD Zvolen na mzdové náklady mesačne dá cez 1,6 milióna eur, k tomu treba pripočítať náklady na naftu, autobusy a iné. A pri tomto kolotoči nákladov, presných dátumov splatnosti, ako štatutár spoločnosti sa dozviete jedného dňa, len tak z médií, že pre všetkých úplne nový župan Ján Lunter vám ide vypovedať zmluvu, bez akýchkoľvek predchádzajúcich jednaní, lebo má taký pocit. Ďalším postupom v tejto veci poveruje svojho syna Ondreja. Tento nezmyselný spor skončil na súde, po troch rokoch prehrali a my sme obhájili svoju pravdu. Za tieto posledné roky som zažil obrovský amaterizmus,“ povedal Polóny.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Polónyho podporuje aj Strana moderného Slovenska (SMS). „Sme najchudobnejší kraj, najmenej rozvinutý s najmenšími investíciami,“ konštatoval šéf SMS Milan Urbáni. Verí, že pod vedením Polónyho kraj prestane stagnovať a pohne sa dopredu.

FOTO Tlačová konferencia Adriána Polónyho

GALÉRIA – Foto: tasr

Doteraz podľa TASR oficiálne avizovali kandidatúru na post šéfa BBSK súčasný podpredseda kraja Ondrej Lunter, ktorý do volieb ide ako nezávislý s podporou strán Hlas-SD, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia a Občianska konzervatívna strana. O post predsedu sa vo voľbách chce uchádzať i nezaradený poslanec NR SR Miroslav Suja z hnutia Republika, ako aj predseda strany Národná koalícia Rudolf Huliak. Pred pár dňami ohlásil kandidatúru ďalší poslanec parlamentu Marek Kotleba z ĽSNS, brat Mariana Kotlebu, a tiež poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, odborník na dopravu, Marek Modranský, ktorý pôjde do volieb ako nezávislý.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Našiel sa premožiteľ Luntera? Fico ukázal kandidáta na šéfa banskobystrickej župy!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti