eReport.sk
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. zdroj: tasr/AP

Putin vyzýva Čínu a Indiu na spoluprácu: Západ podniká sebecké kroky voči Rusku!

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyzval ostatných lídrov zoskupenia BRICS, aby spolupracovali proti „sebeckým krokom“ zo strany Západu.

Jeho vyhlásenie prichádza v čase, keď Moskvu sužujú západné sankcie v súvislosti s jej pokračujúcim vojenským ťažením na Ukrajine, informovala tlačová agentúra AFP.

„Iba na základe čestnej a vzájomne prospešnej spolupráce môžeme hľadať východiská z tejto krízovej situácie, ktorá vznikla v globálnej ekonomike následkom nepremyslených, sebeckých krokov niektorých štátov,“ povedal Putin v prejave na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS.

Tieto krajiny „pomocou finančných mechanizmov v skutočnosti prenášajú svoje vlastné chyby v makroekonomickej politike na celý svet“, vyhlásil Putin, odkazujúc na západné sankcie uvalené na Rusko počas uplynulých mesiacov.

„Sme presvedčení, že teraz je viac ako kedykoľvek predtým potrebné, aby vedenie členských krajín BRICS rozvíjalo jednotný, pozitívny kurz smerom k vytvoreniu skutočne multipolárneho systému medzivládnych vzťahov,“ povedal Putin.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká
  2. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  3. Kauza Katargate pokračuje
  4. Podľa Lavrova Zelenský zlyháva
  5. Eduard Heger
  6. Závažné slová šéfa OSN

Dodal, že krajiny zoskupenia BRICS „môžu počítať s podporou mnohých ázijských, afrických a latinskoamerických štátov, ktoré sa usilujú o nezávislú politiku“.

 USA a EÚ uvalili na Moskvu bezprecedentné sankcie po tom, ako Putin 24. februára vyslal vojská na Ukrajinu. Príval ochromujúcich sankcií ho prinútil hľadať nové trhy a posilňovať vzťahy s krajinami v Afrike a Ázii.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin vyzýva Čínu a Indiu na spoluprácu: Západ podniká sebecké kroky voči Rusku!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre