eReport.sk
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger, foto:tasr

Heger: Z kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu môže ťažiť aj Slovensko


Pre Slovensko je udelenie štatútu kandidátskej krajiny EÚ Ukrajine významné z pohľadu bezpečnosti aj ekonomickej spolupráce. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger vo štvrtok v Bruseli na úvod summitu EÚ, ktorý má potvrdiť udelenie štatútu kandidátskej krajiny pre Ukrajinu a Moldavsko. Informuje o tom spravodajca TASR.

Výhoda aj pre Slovensko?

Premiér v tejto súvislosti skonštatoval, že je dôležité vyslať silný a rýchly signál pre Ukrajinu a aj pre Moldavsko. Krátko pred začatím summitu zdôraznil, že je pripravené všetko, aby k tomu došlo, Slovensko to určite podporí, a dodal, že žiadna členská krajina si to na poslednú chvíľu nerozmyslela.

„Dnešný deň je významný aj pre Slovensko, pretože sú tu dve otázky. Jedna je otázka bezpečnosti a druhá je otázka ekonomického rozvoja. Je kľúčové, aby Ukrajina zaznamenala tento posun. Bude do nej veľa investované a pre nás je dôležité, aby každý náš sused bol stabilný a prosperujúci. Z toho bude profitovať aj Slovensko,“ vysvetlil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká
  2. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  3. Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
  4. Beňová reaguje na Čaputovú
  5. Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, rokovanie
  6. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  7. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej

Budúce členstvo Ukrajiny v EÚ znamená tiež nové prerozdelenie eurofondov, čo bude mať vplyv aj na Slovensko, ktoré je v súčasnosti v pozícii čistého príjemcu európskych zdrojov. Premiér však upozornil, že touto otázkou sa netreba zrejme zaoberať, pretože Slovensko je už teraz na ceste, že sa jedného dňa stane čistým platcom do eurorozpočtu a príde o pozíciu čistého príjemcu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Z kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu môže ťažiť aj Slovensko

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne