eReport.sk
Igor Matovič počas brífingu s novinármi na tému: Daňová revolúcia: Zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien 22. novembra 2021 v Bratislave.
Igor Matovič počas brífingu zdaňovaní živnostníkov a reštauračnom balíku. Foto: tasr

Čo je hlúpejšie ako naša vláda? Pýta sa Blaha. Neocenil ani tlačovku Matoviča: Stiahnite to tupelo z obehu!


Odborníci na jar tohto roka po ťažkej zime upozorňovali, že príde tretia vlna koronavírusu, ktorá bude pre Slovensko taktiež nepríjemná. Vládni politici momentálne hovoria o hrozbe lockdownu pre všetkých, povinného očkovania, alebo opätovného zavedenia núdzového stavu. Nemohlo byť ale zdravotníctvo po skúsenosti s dvomi vlnami na tú tretiu lepšie pripravené? Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha si zjavne myslí, že áno. A vláde to dnes dal poriadne najavo! Tak ako už tradične, reagoval aj na najnovšiu aktualitu, ktorou bolo predstavenie ďalších reforiem z dielne rezortu financíí. Ani pre „Daňovú revolúciu“ Igora Matoviča nemal Blaha pekného slova.

„Na jar Covid odišiel, na Slovensku po ňom ostalo 13-tisíc mŕtvych a odborníci upozorňovali, že v zime to tu máme zase,“ začal svoj typicky obsiahly status Blaha. Vláde vyčíta hlavne to, že počas letných mesiacov nepripravila zdravotníctvo na možné ďalšie komplikácie: „Za tých pár teplých mesiacov sa im podarilo kompletne rozvrátiť zdravotníctvo a poštvať proti sebe lekárov, sestričky, nemocnice a ambulancie.“

Chýbajú peniaze na lieky, personál a vybavenie

Opozičnému poslancovi v systéme chýbajú hlavne peniaze na lieky, personál, alebo výbavu. Na druhej strane upozorňuje na iné výdavky, ktoré bývajú často opozíciou tvrdo kritizované. „Milióny išli na detinské očkovacie lotérie a mediálne kampane,“ skonštatoval Blaha. Namiesto príprav na tretiu vlnu sa vláda podľa Blahu venovala návšteve Svätého Otca, odradzovaniu ľudí od Sputnika V a podkopávaniu zvyšku dôvery vo vakcináciu.

Lengvarský pripúšťa núdzový stav

Vzhľadom na zle sa vyvíjajúcu situáciu dnes hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová poskytla vyjadrenie, v ktorom Lengvarského ministerstvo pripúšťa zásadné sprísnenie opatrení: „Núdzový stav je stále v hre, minister zdravotníctva preto opätovne otvorí otázku o jeho zavedení. O jeho forme ešte prebehne diskusia so všetkými zainteresovanými.“

Blaha: Vymýšľajú fašistické nezmysly

Okrem núdzového stavu sa momentálne vo vládnych kruhoch má hovoriť aj o povinnom očkovaní. „Z číreho zúfalstva tu teraz vymýšľajú úplné fašistické nezmysly. Že povinné očkovanie. Pri vakcíne, ktorá je na trhu dva roky. A spôsobuje početné vedľajšie účinky. Aj smrť. A nemá dostatočnú účinnosť. A neexistuje, že by vytvorila kolektívnu imunitu,“ reagoval Blaha na možné zavedenie povinného očkovanie.

Zdroj: fb/LBlaha

Slovensko je v totálnom rozvrate, nemocnice v kolapse, spoločnosť rozčesnutá napoly, ľudia umierajú… a Matovič sa ako líder najsilnejšej vládnej strany postaví pred kamery a oznámi prelomové riešenie: povinný krčah vody k jedlu v reštaurácii!“ – napísal Blaha v ďalšom statuse v reakcii na pondelkový brífing ministra financií, ktorý predstavil v rámci svojej „daňovej revolúcie“ návrhy noviniek pre živnostníkov a gastrosektor.

Ty chmuľo, však reštaurácie kľaknú!“

Blaha tvrdí, že vláda ide reštauračným prevádzkam aj cestovného ruchu vďaka chystaným tvrdým obmedzeniam „zasadiť ranu z milosti,“ pričom Matovič sa podľa neho správa akoby nič. Rieši, či krčah alebo nekrčah. A či tringelty alebo netringelty. Ty chmuľo, však reštaurácie kľaknú! Nebudú žiadne krčahy, lebo nebudú žiadne reštaurácie! Nechápeš?!“ – odkázal smerom k šéfovi OĽANO.

Blaha o prvých reakciách odborníkov na Matoviča

Ako Blaha pokračoval, Matovič sa podľa neho v pondelok zosmiešnil pred celým národom: „On sa cíti byť odborník na živnostníkov, pretože sám bol živnostník. A ja som Ronaldo, lebo som hral na strednej na telocviku futbal. Prepánakráľa, stiahnite to tupelo z obehu. Zatiaľ som zachytil prvé reakcie odborníkov na jeho daňovú revolúciu a dnešnú tlačovku, citujem jedného z našich najlepších analytikov na sociálno-ekonomické témy: ´Musím uznať, že toľkokrát, koľko v našej domácnosti zaznelo slovo na k…., nezaznelo u nás za celý rok… Ak toto bol cieľ Matovičovej tlačovky, potom mission accomplished.´“

Zdroj: fb/LBlaha

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Igor Matovič a Marián Magoško.
  2. VakciZuzka je mobilná očkovacia jednotka, ktorá jazdí po Žilinskom kraji.
  3. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  4. Ľuboš Blaha, vedľa časť inkriminovaného komentára Petra Schutza.
  5. Ladislav Kamenický
  6. Miroslav Žiak (SaS)
  7. ĽUBOŠ BLAHA
  8. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  9. Ľuboš Blaha a Richard Duda.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo je hlúpejšie ako naša vláda? Pýta sa Blaha. Neocenil ani tlačovku Matoviča: Stiahnite to tupelo z obehu!

KOMENTOVALI STE: