eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

Facebooku kraľuje Blaha, Taraba ostal prekvapený! Prvú trojku uzatvára Matovič

Poslanec NR SR a podpredseda opozičného Smeru-SD Ľuboš Blaha v pondelok na svojej fanúšikovskej stránke uverejnil graf zo stránky www.katedrakomunikacie.sk, ktorý zachytáva rebríček vplyvu politikov na sociálnej sieti Facebook na základe počtu interakcií fanúšikov v roku 2021. Ako sú na Facebooku úspešní ďalší naši známi politici?

V prvej desiatke je zastúpená hlavne opozícia

Na prvom mieste sa ocitol práve Blaha, ktorého stránka v tomto roku zaznamenala až takmer 9 miliónov interakcií. Ďaleko za Blahom sa na druhom mieste nachádza europoslanec Milan Uhrík (Republika), ktorého počet interakcií je 3,2 milióna. Za Uhríkom je v tesnom závese minister financií Igor Matovič (OĽANO), ktorého počet interakcií je približne 3,1 milióna. Štvrté miesto okupuje opozičný líder Robert Fico (Smer-SD) s 2,9 milióna interakciami. Prvú päťku prekvapivo uzatvára poslanec NR SR z mimoparlamentného hnutia ŽIVOT NS Tomáš Taraba, ktorého počet interakcií je 2,8 milióna interakcií a v rebríčku predbehol takých politikov ako Peter Pellegrini (Hlas-SD), Zuzana Čaputová, alebo Richard Sulík (SaS).

Graf úspešnosti slovenských politikov na sociálnej sieti Facebook za rok 2021. – Foto: fb/lblaha/katedrakomunikacie.sk

Pokiaľ ide o štatistiku z hľadiska zastúpenia jednotlivých strán, najväčšie v prvej desiatke majú Smer-SD (3) a Republika (2). Je teda zrejmé, že na sociálnej sieti momentálne dominuje parlamentná a mimoparlamentná opozícia konzervatívnejšieho typu.

Reagovali Blaha a Taraba

„Viete si predstaviť, ako strašne týmto liberálne kaviarne a vládne kruhy vytáčame? Tu máte zároveň odpoveď, prečo nás tak veľmi nenávidia. Preto vám poslanec Osuský nadával do dobytku. Preto nás obviňujú, že sme extrémisti. Preto, lebo rastieme – a oni sa boja,“ vyjadril sa na svojej fanúšikovskej stránke víťaz štatistiky Blaha.

K štatistike sa vyjadril aj Taraba, ktorý sám ostal prekvapený z výsledku: „Priatelia, ďakujem Vám, že patrím za rok 2021 do prvej päťky najsledovanejších politikov. Nakoľko mám facebook necelé dva roky je logické, že nemám ešte vyše 100 000 sledovateľov ako politici čo facebook majú dlhé roky. Dokonca som predbehol Pellegriniho v dosahoch mojich príspevkov, pritom má vyše 300 000 sledovateľov.“

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Protest, Bratislava, Mestská polícia Bratislava
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. ĽUBOŠ BLAHA
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  5. Igor Matovič počas brífingu s novinármi na tému: Daňová revolúcia: Zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien 22. novembra 2021 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Facebooku kraľuje Blaha, Taraba ostal prekvapený! Prvú trojku uzatvára Matovič

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti