eReport.sk
Slováci sa dočkali
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Cirkvi a náboženské spoločnosti môžu žiadať o kompenzácie cien energií za január a február

 Cirkvi, náboženské spoločnosti a právnické osoby, ktoré odvodzujú svoju právnu subjektivitu od cirkví alebo náboženských spoločností, môžu od štvrtka žiadať o kompenzácie vysokých cien elektrickej energie a zemného plynu. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva hospodárstva Mária Pavlusík.

Najnovšie z politiky:

  1. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  2. Amerika má vraj len jeden záujem
  3. Rusko nie je problém
  4. Musk končí

Za február

„Dnešným dňom je taktiež možné žiadať o kompenzácie vysokých cien elektrickej energie a zemného plynu za mesiac február 2023 pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť, ako i vybrané subjekty verejnej správy,“ priblížila Pavlusík.

Zároveň je naďalej možné podať žiadosť o kompenzácie vysokých cien energií za január. Všetky informácie sú dostupné na webovom sídle ministerstva energodotacie.mhsr.sk.

Podmienky

Podmienky výzvy pre cirkevné subjekty sú rovnaké ako v prípade výzvy pre vybrané subjekty verejnej správy. Žiadateľom, ktorí splnia podmienky uvedené vo výzvach, bude poskytnutá dotácia vo výške 80 % oprávnených nákladov.

Oprávneným obdobím je 1. január až 31. december 2023. Podmienkou je taktiež vlastný plynomer alebo elektromer.

Úľavy a úspora

Pokiaľ žiadatelia splnia požadované podmienky, dostanú 80 % z ceny plynu ako komodity alebo silovej elektriny nad úrovňou 99 eur za megawatthodinu (MWh) pri zemnom plyne a 199 eur/MWh pri elektrine.

V prípade, ak je subjekt v prenájme, žiadosť o kompenzácie je oprávnený podať prenajímateľ/vlastník budovy a následne uplatniť kompenzáciu smerom k svojim nájomníkom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cirkvi a náboženské spoločnosti môžu žiadať o kompenzácie cien energií za január a február

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti