eReport.sk
Musk končí
Elon Musk na archívnej snímke z videa. Reprofoto: ted.com

WHO v konflikte s Muskom? Rázna reakcia organizácie na miliardára: Ide o fake news!

WHO v konflikte s Muskom? Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo štvrtok nepriamo obvinila multimiliardára Elona Muska zo šírenia neprávd. Musk totiž v statuse na Twitteri vyzval krajiny. Aby „sa nevzdávali svojich právomocí“ v súvislosti s pripravovanou medzinárodnou dohodou o boji proti pandémiám.

WHO v konflikte s Muskom?

Ako informovala agentúra AFP, toto Muskovo vyjadrenie generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus odmietol. To keď na tlačovej konferencii v ženevskom sídle WHO vyhlásil: „Tvrdenie, že dohodou sa právomoci (štátov) postúpia Svetovej zdravotníckej organizácii, je jednoducho nepravdivé“.

Ubezpečil tiež, že „o tom, čo sa v dohode píše, budú rozhodovať štáty a nikto iný“ a signatári dosiahnutú dohodu implementujú v súlade so svojou legislatívou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  2. Kosiť si už bol?
  3. Spojili sa proti Číne?
  4. Dostanú ďalšie stíhačky?
  5. Premiér Heger a prezident Zelenskyj

„Dohoda o pandémii to nezmení. Táto dohoda pomôže krajinám lepšie sa chrániť pred pandémiami. Pomôže nám lepšie chrániť ľudí. Bez ohľadu na to, či žijú v krajinách, ktoré sú bohaté alebo chudobné,“ napísal šéf WHO na Twitteri.

WHO vo svojej reakcii neuviedla Muskovo meno a samotný Tedros sa vyjadril, že „ak má nejaký politik, podnikateľ alebo ktokoľvek iný nejasnosti v tom, čo pandemická dohoda je a čo nie je, veľmi radi o tom budeme diskutovať a vysvetľovať“.

Šírenie neprávd?

O tom, že členské štáty WHO čoskoro začnú rokovať o návrhu dohody, ktorá by sa mala zaoberať otázkami, ako je zdieľanie informácií a nerovnaký prístup k vakcínam. Medzi bohatými a rozvojovými krajinami v súvislosti s chorobou COVID-19, informoval Tedros ešte začiatkom marca.

Dohoda by mala zabezpečiť rýchlu výmenu informácií medzi krajinami. Čelia globálnej zdravotnej kríze, akou bola pandémia COVID-19, a mala by zabrániť nerovnosti v prístupe k vakcínam.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO v konflikte s Muskom? Rázna reakcia organizácie na miliardára: Ide o fake news!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti