tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová ide šetriť: Chceme ísť príkladom a hľadať ďalšie úspory na energiách!

Prezidentská kancelária prijíma energetické úsporné opatrenia. Sériu úsporných opatrení v súvislosti s energetickou a klimatickou krízou v prezidentskej kancelárii ohlásila vo štvrtok hlava štátu Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  2. Katarína Cséfalvayová
  3. Zuzana Čaputová počas Dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci.
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Do konca leta bude stlmené klimatizovanie spoločných priestorov a počas najbližšej vykurovacej sezóny bude znížená teplota v priestoroch Prezidentského paláca o jeden až dva stupne. Maximálna teplota pri ohreve teplej vody bude znížená na 50 stupňov. Okrem toho sa o dve hodiny skráti aj doba nočného osvetlenia Prezidentského paláca.  

Verejné inštitúcie majú začať od seba, tvrdí prezidentka

Podľa prezidentky je dôležité, aby verejné inštitúcie začali pri energetických úsporách od seba. „Okrem toho, že dlhodobo čelíme klimatickej kríze, v súčasnosti nás ohrozuje aj energetická kríza. Práve z týchto dôvodov chceme ísť príkladom a hľadať ďalšie úspory na energiách,“ uviedla prezidentka.

Vedúci Kancelárie prezidenta SR Metod Špaček upresnil, že úsporné opatrenia sú nastavené tak, aby sa zamestnanci aj naďalej cítili v práci príjemne. „Už pri miernom znížení teploty o jeden až dva stupne môžeme ušetriť až desať percent z celkovej spotreby energií na vykurovanie,“ poznamenal.

Čaputová verí, že inšpirujú aj iných

Prijaté opatrenia idú nad rámec dlhodobého projektu Kancelárie prezidenta SR Zelená kancelária, ktorého cieľom je stať sa prvou klimaticky neutrálnou verejnou inštitúciou do roku 2030. Prezidentka dúfa, že tieto úsporné opatrenia a aj dlhodobý projekt Zelenej kancelárie budú inšpiráciou aj pre ďalšie verejné inštitúcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová ide šetriť: Chceme ísť príkladom a hľadať ďalšie úspory na energiách!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku