tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Snem strany Za ľudí, foto:tasr

Remišová ide na rokovanie s návrhom štvorkoalície. Za ľudí urobia maximum

Na piatkovom stretnutí predstaviteľov koalície sa zúčastní aj strana Za ľudí. Pre TASR to uviedla poslankyňa parlamentu zo strany Za ľudí Jana Žitňanská, ktorá potvrdila svoju účasť na rokovaní. Dúfa, že sa štvorkoalícia ešte môže dohodnúť na tom, aby v nejakej podobe dovládla do konca volebného obdobia.

Žitňanská by bola podľa svojich slov rada, keby stretnutie nebolo posledným, ale naopak, prvým rokovaním o tom, ako pôjde štvorkoalícia ďalej. „Pevne dúfam, že ešte stále existuje cesta sa dohodnúť, aby sme v nejakej podobe dovládli,“ uviedla pre TASR s tým, že prediskutovať to treba vnútri a neobťažovať ľudí možnými konštrukciami.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava minister financií SR Igor Matovič, predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽaNO).
  2. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  3. Zľava Jaroslav Naď a Igor Matovič, ministri z hnutia OĽANO.
  4. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  6. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik

Je potrebné presmerovať energiu

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová v stanovisku pre TASR doplnila, že na rokovaniach budú presadzovať zotrvanie štvorkoalície. „Potrebujeme funkčnú koalíciu a v rámci rokovaní urobíme maximum pre normalizáciu vzťahov,“ uviedla s tým, že strana Za ľudí nie je súčasťou sporov. „Je nezodpovedné a nepoctivé voči občanom Slovenska rozbíjať vládnu koalíciu v čase, keď Slovensko čakajú najťažšie časy za posledné desaťročia – celosvetová inflácia, celoeurópska energetická kríza a vojna za našimi hranicami,“ upozornila. Podľa Remišovej treba investovať energiu do riešenia problémov ľudí na Slovensku, nie do osobných sporov medzi koaličnými partnermi.

Stretnutie vo vládnom hoteli Bôrik zvolalo OĽANO. Vo štvrtok (11. 8.) predsedníctvo a poslanci hnutia vyhlásili, že ich líder Igor Matovič ostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od strany SaS a ich stanovisko je nemenné. SaS už potvrdila svoju účasť na piatkovom rokovaní. Okrem šéfa strany a vicepremiéra Richarda Sulíka má prísť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a podpredseda strany a minister školstva Branislav Gröhling.

Liberáli vypovedali koaličnú zmluvu a žiadajú vypracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS podajú demisiu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová ide na rokovanie s návrhom štvorkoalície. Za ľudí urobia maximum

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku