tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda OĽANO Igor Matovič
Predseda OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Úspešnosť ministrov v parlamente: Ktorému rezortu schválila NR SR najviac návrhov?

Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili v tomto volebnom období celkovo 257 vládnych návrhov. Najviac z nich bolo z dielne Igora Matoviča (OĽANO), teda ministerstva financií (MF), a to 38. Nasleduje ministerstvo práce Milana Krajniaka (Sme rodina) s 29 a rezort dopravy (minister Andrej Doležal, nom. Sme rodina) s 27 schválenými zmenami. Vyplýva to zo štatistík zverejnených na webe NR SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Brigita Schmögnerová na diskusii Stredoeurópskeho fóra 17. novembra 2009 v Bratislave.
  2. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  3. Natália Milanová ohlásila obnovu historických pamiatok. Foto: tasr
  4. Zľava Jaroslav Naď a Igor Matovič, ministri z hnutia OĽANO.
  5. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  6. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik

Ďalším v poradí z hľadiska počtu schválených návrhov je ministerstvo zdravotníctva (minister Vladimír Lengvarský, nom. OĽANO), ktorému prešlo 24 zmien. Po ňom nasleduje rezort spravodlivosti, ktorý riadi Mária Kolíková (klub SaS), a to s 22 návrhmi a rezort vnútra ministra Romana Mikulca (OĽANO) s 18 zmenami.

Remišovej neprešlo ani desať návrhov, bolo ich sedem

Zhodne po 15 zmien prešlo ministerstvám hospodárstva (minister Richard Sulík z SaS), školstva (minister Barnislav Gröhling z SaS) a životného prostredia, na čele ktorého je minister Ján Budaj (OĽANO).

Desať zmien schválil parlament rezortu pôdohospodárstva (minister Samuel Vlčan, nom. OĽANO) sedem rezortu investícií a informatizácie, ktorý vedie ministerka Veronika Remišová (Za ľudí).

Naďov rezort presadil v pléne iba dva návrhy

Šesť zmien, ktoré parlament schválil, predložil podpredseda vlády. Z dielne Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR schválila NR SR štyri legislatívne zmeny. Tri boli z dielne Štatistického úradu SR a tri z dielne guvernéra Národnej banky Slovenska. Dva návrhy schválil parlament rezortu obrany, ktorému šéfuje minister Jaroslav Naď (OĽANO). Najhoršie však na tom je ministerstvo kultúry Natálie Milanovej (OĽANO), ktorá v štatistikách vôbec nefiguruje.

Po jednej legislatívnej zmene odobril parlament aj ďalším vládnym inštitúciám, ako sú Úrad pre verejné obstarávanie, Národný bezpečnostný úrad, Protimonopolný úrad SR či Správa štátnych hmotných rezerv.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úspešnosť ministrov v parlamente: Ktorému rezortu schválila NR SR najviac návrhov?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku