tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Foto: tasr

Gröhling reagoval na Remišovú: Za ľudí sa mesiace nedokáže postaviť Matovičovi!

Návrh na prípadné riešenie vládnej krízy odchodom lídrov OĽANO Igora Matoviča a SaS Richarda Sulíka z vlády nepadol. Potvrdil to minister školstva Branislav Gröhling (SaS) na utorkovej tlačovej konferencii. V odchode Sulíka zmysel nevidí, zopakoval však výhrady SaS, prečo by mal Matovič skončiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  2. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
  3. Zľava Jaroslav Naď a Igor Matovič, ministri z hnutia OĽANO.
  4. Minister financií Igor Matovič
  5. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  6. ilustračka ústava Slovenskej republiky ilustračná snímka Slovensko poslanecký sľub skladanie
  7. minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  8. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  9. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

Na požiadavku šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej, aby SaS ostala vo vláde do konca zimy a energetickej krízy, aby minister hospodárstva neutekal pred zodpovednosťou, reagoval Gröhling tým, že strana Za ľudí sa mesiace nedokáže postaviť Matovičovi. Strana by podľa neho mala vyzývať niekoho iného. Potrebné je podľa neho sústrediť sa na dotiahnutie plánu obnovy a ďalších výziev, pred ktorými stojíme. „Celá Európa rieši energetickú krízu a my opäť riešime ministra Matoviča,“ podotkol.

„Verím, že zvíťazí zdravý rozum“

Gröhling na otázku, ako sa pripravuje na odchod z rezortu po uplynutí ultimáta SaS odpovedal, že mandát dostal od voličov a všetci na ministerstve reálne pracujú. „Zatiaľ fungujeme normálne. Verím, že zvíťazí zdravý rozum,“ uviedol.

Ďalšie koaličné rokovanie o riešení vládnej krízy bude v sobotu (20. 8.) dopoludnia vo vládnom hoteli Bôrik. Zvoláva ho premiér Eduard Heger (OĽANO). SaS a OĽANO sa naďalej obviňujú pre postoj k tzv. prorodinnému balíčku.

OĽANO vyzvalo SaS, aby urobila krok späť

SaS tvrdí, že vetovať ho nebolo možné. Pripomenula, že líder OĽANO aj verejne tvrdil, že SaS tak urobiť nemôže, pretože návrh je v súlade s programovým vyhlásením vlády. OĽANO považuje za úsmevné tvrdenie, že Sulík balíček nevetoval preto, lebo sa obával, že nebude veto SaS akceptované. Hnutie tiež tvrdí, že vypovedanie koaličnej zmluvy a hrozba rozbitia vlády zo strany SaS prišli bez varovania pred hlasovaním o balíčku.

SaS po hlasovaní a prelomení veta prezidentky pri Matovičovom balíčku vypovedala koaličnú zmluvu a požiadala odchod Matoviča z vlády. Ak sa tak nestane do konca augusta, ministri SaS podajú demisiu. Liberáli odmietajú, že by v aktuálnej situácii šlo o osobný spor medzi Sulíkom a Matovičom. OĽANO vyzvalo SaS, aby urobila krok späť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling reagoval na Remišovú: Za ľudí sa mesiace nedokáže postaviť Matovičovi!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku