eReport.sk
Jaroslav Rezník, foto: tasr

Riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník zarobil za minulý rok horibilnú sumu. Vyšší príjem mala iba Čaputová!

Výrazne si polepšil. Šéf televízie mal vyšší príjem ako predseda parlamentu Kollár či minister financií Igor Matovič. Tromfla ho len prezidentka.

Najviac z troch najvyšších ústavných činiteľov zarobila v roku 2020 prezidentka SR Zuzana Čaputová. O niečo menej zarobil Igor Matovič (OĽANO), ktorý počas minulého roka zastával funkciu predsedu vlády. Najmenšie príjmy mal predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina). Vyplýva to z majetkových priznaní za rok 2020, ktoré zverejnili na webe NR SR.

Povšimnutia hodná je suma, ktorá svieti pri Jaroslavovi Rezníkovi. Za minulý rok zarobil 108 469 eur. Na porovanie Boris Kollár zarobil za výkon verejnej funkcie 37 585 eur. Šéf obyčajných ľudí 62 634 eur. Prezidentka za výkon verejnej funkcie v kalendárnom roku 2020 uviedla v priznaní príjem vo výške 157 598 eur. Iný príjem neuviedla. Hlava štátu tiež priznala nehnuteľný majetok ako rodinný dom, chatu a ornú pôdu v Pezinku. Priznala i vlastníctvo auta značky Ford z roku 2015, úspory aj hypotekárny úver. Vyplýva to z výročných majetkových priznaní, ktoré zverejnila webová stránka Národnej rady Slovenskej republiky. Premiér Eduard Heger pôsobil minulý rok najprv ako poslanec, po voľbách sa stal ministrom financií, aktuálne je na poste premiéra. Priznal príjme z verejnej funkcie 64 239 eur.

Viac z domácej politiky:

Generálny riaditeľ RTVS má podiely v dvoch bytoch na Vinohradoch v Bratislave, garážové státie a podiel na pozemku v Reci. Vlastní ešte rodinný dom v Štiavnických Baniach. A dve osobné autá.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník zarobil za minulý rok horibilnú sumu. Vyšší príjem mala iba Čaputová!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport