eReport.sk
Boris Kollár, Zuzana Čaputová a Igor Matovič, foto:tasr

Zverejnili zárobky troch najvyšších ústavných činiteľov: Kraľuje Čaputová. Z tej sumy sa vám zatočí hlava!

Najviac z troch najvyšších ústavných činiteľov zarobila v roku 2020 prezidentka SR Zuzana Čaputová. O niečo menej zarobil Igor Matovič (OĽANO), ktorý počas minulého roka zastával funkciu predsedu vlády. Najmenšie príjmy mal predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina). Vyplýva to z majetkových priznaní za rok 2020, ktoré zverejnili na webe NR SR.

Čaputovej kráľovský plat

Prezidentka za výkon verejnej funkcie v kalendárnom roku 2020 uviedla v priznaní príjem vo výške 157.598 eur. Iný príjem neuviedla. Hlava štátu tiež priznala nehnuteľný majetok ako rodinný dom, chatu a ornú pôdu v Pezinku. Priznala i vlastníctvo auta, úspory aj hypotekárny úver.

Matovič nemá žiadne majetky?

Premiér Matovič podľa zverejneného priznania zarobil v minulom roku 62.634 eur z výkonu verejnej funkcie. Ani on neuviedol iný príjem. Okrem toho priznal len hotovosť. V oznámení neuviedol žiaden iný hnuteľný ani nehnuteľný majetok. Neuviedol ani užívanie nehnuteľnosti vo vlastníctve inej osoby.

Boháč Kollár

Kollár mal minulý rok príjmy z výkonu verejnej funkcie vo výške 37.585 eur. Priznal viacero nehnuteľností, napríklad rodinný dom v bratislavskom Starom Meste, dom na thajskom Koh Samui, chatu v rakúskom Bergu či stavbu v Dubaji.

Viac z domácej politiky:

  1. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prejavu na klimatickom summite COP26 v Glasgowe

Medzi hnuteľným majetkom uviedol zariadenie nehnuteľností, umelecké diela zberateľskej hodnoty či zbierku hodiniek a šperkov. Priznal i peniaze a vklady v bankách, ochranné známky, cenné papiere, akcie v akciových spoločnostiach i obchodné podiely v s. r. o.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zverejnili zárobky troch najvyšších ústavných činiteľov: Kraľuje Čaputová. Z tej sumy sa vám zatočí hlava!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport