eReport.sk
Prezident USA, Joe Biden, príhovor
Americký prezident Joe Biden, foto:tasr/ap

Biden vyzýva na jednotu NATO: Ak sa neroztrieštime, výjdeme z toho oveľa silnejší!

Západ musí zostať jednotný čo sa týka postoja proti ruskej agresívnej vojne na Ukrajine. V nedeľu to vyhlásil americký prezident Joe Biden, ktorý sa pred začiatkom summitu skupiny G7 na zámku Elmau v bavorských Alpách stretol s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

„Myslím si, že sa cez toto všetko môžeme dostať a vyjdeme z toho silnejší,“ povedal Biden v súvislosti s vojnou na Ukrajine a spoločnou odozvou Západu na bezdôvodnú agresiu Moskvy. Dodal, že šéf Kremľa Vladimir Putin od začiatku dúfa, že „NATO a G7 sa nejako roztrieštia“, avšak ako zdôraznil, dosiaľ sa tak nestalo a ani sa to nestane.

Biden ocenil Scholza

Šéf Bieleho domu na bilaterálnom stretnutí ocenil líderstvo Scholza a Nemecka ako predsedajúcej krajiny G7 v čase krízy spôsobenej inváziou Ruska na Ukrajinu a s tým súvisiacimi globálnymi ekonomickými problémami.

Situácia na Ukrajine je jednou z hlavných tém summitu

Ukrajina a následky ruskej invázie na svetovú ekonomiku a globálnu bezpečnosť sú jednou z hlavných tém summitu G7,ktorý potrvá do utorka budúceho týždňa. Medzi ekonomicky najvyspelejšie štáty sveta združené v G7 patria USA, Kanada, Británia, Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Japonsko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke poľský premiér Mateusz Morawiecki.
  2. ukrajina vojaci
  3. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
  4. štatistický úrad budova logo
  5. Americký prezident Joe Biden.
  6. Predseda Európskej rady Charles Michel (vľavo) si podáva ruku s japonským premiérom Fumiom Kišidom.

Biden pricestoval na zámok Elmau v Bavorsku v noci na nedeľu. Ide o jeho prvú návštevu Nemecka, odkedy sa v januári 2021 stal prezidentom Spojených štátov. Po skončení summitu G7 odcestuje Biden na summit NATO do španielskeho Madridu, ktorý sa koná dňoch 29. – 30. júna a následne sa vo štvrtok vráti do Washingtonu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden vyzýva na jednotu NATO: Ak sa neroztrieštime, výjdeme z toho oveľa silnejší!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti